Arab Health 2017 | podsumowanie

42 edycja targów oraz kongresu Arab Health została oficjalnie zainaugurowana 30 stycznia 2017 przez Jego Wysokość Szejka Hamdan Bin Rashid Al Maktoum, zastępca Władcy Dubaju, Ministra Finansów Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Prezesa Urzędu Zdrowia w Dubaju.

Arab Health Exhibition & Congress to największa edycja targów jaka do tej pory miała miejsce, zajmując większą powierzchnię wystawową i większą liczbę wystawców niż kiedykolwiek wcześniej. W targach udział wzięło ponad 4400 firm prezentujących swoje najnowsze innowacje i grubo ponad 100 tysięcy uczestników z ponad 70 krajów.

Kongres Arab Health znany jest z dostarczania najwyższej jakości ciągłej edukacji medycznej (CME) dla specjalistów medycznych w regionie. W kongresie uczestniczyło ponad 8000 delegatów z całego świata, program konferencji niósł globalny apel od międzynarodowych prelegentów obejmujących szerokie spektrum specjalności medycznych.
Ostatnia edycja Kongresu Arab Health odbyła się w dniach 30 stycznia – 2 lutego 2017 i zawierała następujące konferencje:

 • 3D Medical Printing Conference – 30 stycznia – 2 lutego 2017
 • Big Data Conference – 31 stycznia – 1 lutego 2017
 • Emergency Medicine Conference and Workshop – 31 stycznia – 2 lutego 2017
 • 9th Middle East Gastroenterology Conference – 1-2 lutego 2017
 • Healthcare Business Forum – Regulation and Licensing – 1 lutego 2017
 • Leaders in Healthcare Conference – 2 lutego 2017
 • Oncology Conference – 30-31 stycznia 2017
 • Orthopaedics Conference – 30 stycznia – 2 lutego 2017
 • Paediatrics Conference – 30-31 stycznia 2017
 • Public Health Forum – 30 stycznia – 2 lutego 2017
 • Quality Management Conference – 1-2 lutego 2017
 • Surgery Conference – 30 stycznia – 2 lutego 2017
 • Total Radiology Conference – 30 stycznia – 2 lutego 2017
 • Workforce Empowerment Conference – 1 lutego 2017

Targi Arab Health 2017 w Dubaju były trzecią z kolei imprezą targową w ramach projektu Pro-Bio-Małopolska, w której uczestniczyły firmy sektora MŚP z Małopolski. Impreza przyciąga kilkanaście tysięcy wystawców sprzętów i wyposażenia medycznego z całego świata. Podobnie jak targi Medica w Duesseldorfie, Arab Health gromadzi na terenie World Trade Center w Dubaju wszystko, co jest związane z technologiami medycznymi – to komplet produktów i usług kojarzących się ze szpitalem i jego otoczeniem.

W ramach projektu ProBio-Małopolska w imprezie uczestniczyły cztery firmy z Małopolski, z których każda prezentuje inny przykład wykorzystania wsparcia oferowanego przez Klaster w ramach projektu:

 1. Firma EmMed Sp. z o.o. (www.emmed.pl) uczestniczyła w targach w roli wystawcy, rezerwując stoisko w polskim pawilonie organizowanym tam co roku przez World Expo International z Warszawy. W ramach naszego projektu firma EmMed skorzystała z dofinansowania kosztów podróży i pobytu swoich przedstawicieli, ponosząc we własnym zakresie pozostałe koszty związane ze stoiskiem i logistyką.
 2. Prodromus Spółka z o.o. (www.prodromus.pl) reprezentowany był w Dubaju przez firmę dystrybucyjną, która na własny koszt wystawiała robota rehabilitacyjnego Prodromus na stoisku w polskim pawilonie. W ramach ProBio Małopolska, przedstawiciel Prodromus miał możliwość wyjazdu i uczestniczenia w promocji swojego produktu, w tym również w rozmowach z potencjalnymi kontrahentami.
 3. Firma Medical Simulations Technologies Sp. z o.o. (www.mstech.eu) realizowała strategię wizyt i rozmów na stoiskach potencjalnych odbiorców oraz badanie rynku konkurencji. Przedstawiciel firmy spotkał się na ArabHealth i nawiązał kontakty biznesowe z nowymi potencjalnymi klientami.
 4. Firma Orto-Top Sp. z o.o. (www.ortotop.pl) realizowała podobny do powyższego scenariusz, wybierając dodatkowo możliwość uczestniczenia w jednej z wielu konferencji tematycznych (ORTHOPAEDICS CONFERENCE).

W każdym z powyższych przykładów istotą uczestnictwa było nawiązanie kontaktów, których rezultatem będzie dalsza współpraca biznesowa.

Wyjazd na targi organizowany był w ramach projektu ProBio Małopolska, którego celem jest wzmocnienie konkurencyjności MŚP działających w obszarze inteligentnej specjalizacji ‘Nauki o Życiu’ poprzez zintegrowany program promocji oferty gospodarczej powiązany z programem stymulowania i wspierania ekspansji na rynki międzynarodowe.

Zapraszamy już dzisiaj do udziału w Arab Health 2018 – liczba miejsc jest ograniczona, więc warto zadbać o to wcześniej. Jednocześnie warto skorzystać z programu szkoleń przygotowującego do udziału w imprezach targowych i partneringowych – informacje na stronie Projektu ProBio-Małopolska.