BioForum zdobywa Amerykę, Seminarium w Hamden

BioForum zdobywa

W dniu 27 stycznia w Hamden odbędzie się seminarium biznesowe organizowane przez polską firmę Bio-Tech Consulting, amerykański Uniwersytet w Quinnipiac oraz węgierskich partnerów. W spotkaniu tym wezmą udział przedstawiciele polskich innowacyjnych firm z sektora life science i amerykańscy przedsiębiorcy. Celem seminarium jest budowa mostu pomiędzy Centralną Europą a Stanami Zjednoczonymi, który umożliwi biznesową i naukową współpracę.

W trakcie seminarium zostaną poruszone następujące zagadnienia:

  • możliwości, jakie region Centralnej Europy może zaoferować amerykańskim firmom,
  • ekspansja polskich firm na rynek amerykański,
  • aktualne trendy w sektorze life science.

Ponadto, spotkanie jest wspaniałą okazją do promocji polskiego sektora ochrony zdrowia wśród liderów amerykańskich biobiznesów. Omówione na seminarium tematy są wstępem do dalszej współpracy podczas BioForum 2017, które odbędzie się 17-18 maja 2017 w Łodzi. Tym razem organizatorzy za temat przewodni obrali sobie współpracę Europa Środkowa-Stany Zjednoczone w branży LifeScience, więc nie może dziwić pomysł wspólnego eventu za Oceanem!

Dla amerykańskich gigantów farmaceutycznych rynek Europy Środkowej, w tym Polski, stanowi swoiste eldorado, jeśli chodzi o sprzedaż na nim np. innowacyjnych leków biotechnologicznych. Według prof. Pietruchy – Polska, Węgry i inne kraje Europy Środkowej muszą bardzo aktywnie domagać się zmiany dotychczasowego modelu biznesowego tych firm w odniesieniu do naszego regionu. Zmiana tego modelu polega na tym, że nie chcemy, by ograniczał się on wyłącznie do relacji ‘sprzedawca-klient’. Chcemy, poprzez nasze firmy innowacyjne współtworzyć nowe leki, chcemy być nie tylko dobrymi klientami, ale również współtwórcami tych produktów wraz z partnerami amerykańskimi.

Program seminarium dostępny jest na stronie firmy BTC.