Hortiterapia – terapia ogrodnicza – pierwsze w Polsce interdyscyplinarne studia podyplomowe

Hortiterapia - terapia ogrodnicza

W najbliższą środę, 11 stycznia o godzinie 11.00 na Wydziale Biotechnologii i Ogrodnictwa (al. 29 Listopada 54) odbędzie się konferencja prasowa związana z otwarciem nowego, pierwszego w Polsce interdyscyplinarnego kierunku studiów podyplomowych – Hortiterapia – terapia ogrodnicza. Kierunek otwierają wspólnie Uniwersytet Rolniczy i Akademia Wychowania Fizycznego.

Konferencja połączona będzie z krótkim pokazem zajęć terapeutycznych, w których udział wezmą wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Krakowie, terapeuci zajęciowi, rehabilitanci z AWF oraz naukowcy z Wydziału Biotechnologii i Ogrodnictwa UR. Przewidywany czas trwania konferencji to maksymalnie 1 godzina.

Hortiterapia (terapia ogrodnicza) – to forma terapii zajęciowej wykorzystującej rośliny, prace ogrodnicze i ogród jako narzędzie terapeutyczne. Jest już standardem m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, krajach skandynawskich, w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Hortiterapeuci stosują techniki bazujące na pracy z roślinami do leczenia konkretnych dysfunkcji – fizycznych i psychicznych pacjentów. Hortiterapia wykorzystywana jest także w rehabilitacji zawodowej i resocjalizacji.

Hortiterapia - terapia ogrodnicza

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej: http://hortiterapia.ur.krakow.pl/ oraz w załączonym pliku: