Krakowska Farmina nabyła przedsiębiorstwo Apipol-Farma

Krakowska Farmina nabyła przedsiębiorstwo Apipol-Farma

Po kilkumiesięcznym okresie zakończyły się prace związane z przejęciem przedsiębiorstwa P.P.-F. Apipol-Farma Sp. z o.o. przez krakowskiego producenta leków Farmina Sp. z o.o. Z dniem 22.03.2017 r. produkty oraz marka Apipol-Farma stają się własnością Farminy wraz z zakładem produkcji farmaceutycznej w Myślenicach koło Krakowa, gdzie kontynuowana będzie nieprzerwanie działalność, teraz funkcjonując pod nazwą Farmina Sp. z o.o.

Wypowiadając się zaraz po podpisaniu umowy, prezes Farminy Wojciech Świderski stwierdził, że “…wchłonięcie przedsiębiorstwa Apipol-Farma, tak jak przejęcie w 2014 r. niemieckiej spółki produkcji farmaceutycznej Spreewalder Arzneimittel GMBH, wzmacnia naszą pozycję poprzez ożywienie i rozwinięcie tradycji produktów leczniczych, suplementów diety i kosmetyków bazujących na naturalnych komponentach pszczelich. Wzmacnia też nasz potencjał produkcyjny w certyfikowanej wytwórni GMP, w której również będziemy kontynuować produkcję kontraktową dla kilku kluczowych klientów. Dyrektorem zarządzającym zakładem pozostaje Dr Krystian Sodzawiczny“.

Grupa Farmina, posiadająca teraz trzy wytwórnie – Kraków, Markische Heide i Myślenice – z dumą może potwierdzić, że rozwija swoją misję wytwarzania preparatów o przystępnych cenach, odpowiadając na wyzwania zmieniających się oczekiwań rynkowych.

Dalszych informacji udziela Wojciech Świderski (tel. +48 602794375) oraz Dr Krystian Sodzawiczny (tel. +48 810815361).
Adres e-mail: apipol@farmina.pl.