Małopolski Festiwal Innowacji 2017

Małopolski Festiwal Innowacji

Małopolski Festiwal Innowacji zaczyna się już dzisiaj! W najbliższym tygodniu czeka nas ponad 90 spotkań, warsztatów i wykładów oraz 40-tu partnerów z branży technologicznej, mediowej i startupowej. Festiwal potrwa od 15 do 21 maja.

To jedyne w swoim rodzaju wydarzenie w regionie, podczas którego możemy być tak blisko wszelkiego rodzaju innowacji. Organizatorom, siódmej już edycji, imprezy zależy na zaszczepieniu dobrych praktyk wśród młodych ludzi, promowaniu pomysłów wśród potencjalnych inwestorów, a przede wszystkim na pokazaniu, że innowacyjne podejście w biznesie to droga, którą opłaca się obrać i najlepszy sposób by budować konkurencyjność swojej firmy.

Festiwal zainauguruje konferencja, której tematem przewodnim jest sztuczna inteligencja. Nowe technologie z zakresu AI (ang. Artificial Intelligence) oferują rozwiązania, które są coraz chętniej wdrażane przez świat biznesu i z pewnością znacząco zmienią jego oblicze a także nasze codzienne życie. Wśród zaproszonych gości, którzy o tym opowiedzą będzie m.in. blogerzy Natalia Hatalska oraz Artur Kurasiński.

Podobnie jak w latach ubiegłych, także podczas tej edycji Festiwalu odbędzie się cykl trzech spotkań „Przy kawie o innowacjach”. Tym razem głównym tematem spotkań będzie komunikacja marketingowa i jej rola w działalności biznesowej.

Ponadto w trakcie całego tygodnia święta innowacji, w Małopolsce odbędzie się ponad 90 wydarzeń organizowanych przez 40 partnerów m.in. w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu, Słomnikach i Chrzanowie. Będzie można odwiedzić nowoczesne laboratoria, zobaczyć pokazy multimedialnych technologii, uczestniczyć w kreatywnych warsztatach. Przygotowana została bogata oferta wydarzeń skierowanych do startup’ów oraz osób planujących rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Szczegółowy plan Festiwalu znajduje się na stronie www.festiwalinnowacji.malopolska.pl.


Za koordynację i promocję Małopolskiego Festiwalu Innowacji odpowiada Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu Małopolski Festiwal Innowacji, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Małopolski Festiwal Innowacji