ROPS zaprasza na Seminarium Akcja – Innowacja

Seminarium Akcja - Innowacja

Małopolski Inkubator Innowacji Społecznych to nowy projekt w Małopolsce realizowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie.

Czy są w Twoim otoczeniu osoby starsze lub niepełnosprawne? Masz pomysł jak pomóc aby osoby te zyskały samodzielność? Co zrobić żeby mogły pozostać w swoim dotychczasowym miejscu zamieszkania korzystając jednocześnie z pomocy i opieki jakiej potrzebują? Jak ułatwić im uczestnictwo w życiu społecznym? Masz pomysł na usługę jakiej jeszcze nie było, widzisz niezaspokojoną potrzebę/lukę na rynku usług opiekuńczych?

W ramach Małopolskiego Inkubatora Innowacji Społecznych można uzyskać środki finansowe na dopracowanie i przetestowanie swojego innowacyjnego pomysłu związanego z opieką nad osobami niesamodzielnymi. Projekt zakłada znalezienie innowacji społecznych, czyli oryginalnych, niezrealizowanych dotychczas pomysłów na sprawowanie opieki w środowisku nad osobami starszymi lub niepełnosprawnymi, a następnie przekazanie środków finansowych, dzięki którym zgłoszone pomysły zostaną przetestowane w środowisku.

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie ma zaszczyt zaprosić na seminarium AKCJA – INNOWACJA, które odbędzie się 25 stycznia 2017 roku w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, ul. Bobrzyńskiego 10, 30-348 Kraków.

Z myślą o osobach, które mają innowacyjny pomysł, ale dotąd nie znalazły możliwości by go sfinansować i przetestować, zorganizowaliśmy cykl seminariów w subregionach. W czasie seminariów przybliżone zostaną informacje o projekcie, zasady wnioskowania o środki finansowe, a także odbędą się warsztaty, które pomogą uczestnikom w opracowywaniu własnego innowacyjnego pomysłu.

Celem warsztatów jest:

  • określenie problemów, z którymi mierzą się osoby starsze i niepełnosprawne w danym regionie,
  • wyjaśnienie pojęcia „innowacja społeczna”,
  • zainspirowanie uczestników do działania i poszukiwania innowacyjnych rozwiązań na dręczące ich problemy,
  • przedstawienie procesu tworzenia innowacji społecznej.

Proszę o potwierdzenie uczestnictwa drogą mailową na adres drojek@rops.krakow.pl.

Szczegółowy program seminarium w załączniku:


Kiedy?

25 stycznia 2017

Gdzie?

Biblioteka Główna Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II
ul. Bobrzyńskiego 10, 30-348 Kraków

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny – Zarejestruj się już dziś!


Jeśli masz nowatorski pomysł wspierający osoby zależne i ich opiekunów – skontaktuj się z nami.
Wypełnij Fiszkę na stronie www.miis.rops.krakow.pl