Spotkania z Venture Capital i Seed Funds | 1-2 czerwca 2017 | podsumowanie

Spotkania z Venture Capital

1 i 2 czerwca 2017 odbyły się pierwsze, z serii zaplanowanych w ramach projektu ProBio Małopolska, warsztaty VC. Temat przewodni brzmiał „What you need to know about Your VC Partner?”

Celem było zebranie doświadczeń i dobrych praktyk dotyczących poszukiwania i rozpoczynania współpracy z VC. Ogólnie wiadomo, że sektor life science oceniany jest jako najtrudniejszy i najbardziej wymagający zarówno od projektodawców jak i inwestorów. Żeby znaleźć swoje miejsce na rynku i zdobyć dofinansowanie, trzeba skutecznie przekonać inwestora do swojego pomysłu. Pytania „co powiedzieć, czego nie mówić, czym zachęcić, jak przygotować się do rozmowy, jak zaprezentować swój pomysł…” kłębią się w głowie każdego, kto chce wystąpić przed inwestorami i osiągnąć sukces.

Dwudniowe warsztaty składające się z sesji teoretycznej i praktycznej z pewnością pomogły uczestnikom poszerzyć wiedzę na ten temat i zdobyć bezcenne doświadczenie! Świetna prezentacja przygotowana i poprowadzona przez naszego eksperta, pana Manuela Vega przedstawiła temat VC w całościowy i uporządkowany sposób odpowiadając tym samym na wszystkie – zadane a także ukryte – pytania. Dała wiele do myślenia!

Dzień pierwszy:


W drugim dniu (Pitching session) kilku odważnych uczestników warsztatów podjęło wyzwanie i zaprezentowało swoje projekty przed zaproszonymi przedstawicielami VC i Business Angels. Warto było spróbować! Dla niektórych był to „ten pierwszy raz”, kiedy mogli stanąć przed wymagającym, angielskojęzycznym audytorium i przekonać inwestorów do zainwestowania w swój biznes. Nie jest to łatwe zadanie… Jednakże warto było! Wszyscy otrzymali szereg wartościowych konstruktywnych uwag i komentarzy, które na pewno pomogą im bardzo dobrze przygotować się na kolejny raz! Każde doświadczenie wzbogaca projekt…

Dzień drugi:


Kolejne spotkanie z inwestorami – seminarium i Pitching session – będzie miało miejsce w październiku. Pierwszeństwo udziału będą miały projekty i zespoły bardziej doświadczone. Nawet najlepsza prezentacja nie gwarantuje sukcesu, ale my gwarantujemy, że biorąc udział w programie znacznie się do tego sukcesu zbliżysz.

Na spotkanie zapraszamy firmy z sektora MŚP. Zgłoszenia przyjmujemy za pośrednictwem formularza pod adresem: Formularz zgłoszeniowy dla MŚP.


Więcej informacji o zasadach naboru i udziału na stronie projektu: Spotkania z inwestorami.

Nie zwlekaj! Zgłoś się już dzisiaj!

Zapisz się


Spotkaniu patronował „Doradca w Biznesie”.

Doradca w Biznesie