Startupy nagrodzone w konkursie Kraków Business Starter – III Edycja

Kraków Business Starter – III Edycja

Dnia 13 grudnia 2016 roku odbyła się Gala Finałowa Konkursu Kraków Business Starter – III Edycja, podczas której zostały wybrane i nagrodzone innowacyjne StartUpy.

Unikalne dane dot. warunków pogodowych, produkcja mebli z odnawialnych surowców oraz StartUp, który pracuje nad innowacyjnym systemem napędowym do dronów – oto wygrani III edycji konkursu Kraków Business Starter (KBS).

Podczas finałowej gali KBS, która miała miejsce w ramach XXX StartUp Mixera wystąpiło 8 laureatów wyłonionych z aż 95 zgłoszeń. Finaliści przez ostatnie 6 miesięcy rozwijali swoje projekty pod skrzydłami Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości (AIP) w Krakowie. W konkursie do wygrania były 3 nagrody w wysokości 10 000 zł, 5 000 zł i 5 000 zł.

Co roku jesteśmy zaskakiwani przez uczestników konkursu, coraz to lepszymi pomysłami na własny biznes. Oprócz nagród finansowych, w tej edycji bardzo mocno postawiliśmy na wiedzę, którą przekazywali praktycy biznesu podczas szkoleń i warsztatów. Analizując poprzednie edycje zauważyliśmy, że jest ona kluczowym czynnikiem w rozwoju własnej firmy – mówi Sebastian Kolisz, Partner Zarządzający AIP.

Zwycięzcą III edycji KBS został StartUp “Jaki warun”, zdobywając 10 000 zł. Jakiwarun.pl stworzył profesjonalny serwis dla osób wspinających się po skałach. Oferuje on unikalne dane dot. warunków pogodowych pochodzących z kamer (zbudowanych w oparciu o własną technologię) zainstalowanych w centralnych punktach rejonów wspinaczkowych. W przyszłości serwis będzie rozbudowany o inne dyscypliny sportowe, które potrzebują profesjonalnych danych pogodowych np. kitesurfing, skitouring).

Drugie miejsce, zdobyła “LEKKA Furniture”, wygrywając 5 000 zł. Firma zajmuje się sprzedażą i projektowaniem mebli, do produkcji których wykorzystywane są odnawialne surowce. Drugim członem działalności jest remontowanie zabytkowych mebli w myśl redesignu.

Nagroda za III miejsce w wysokości 5 000 zł przypadła dla StartUpu “Spacegear”, który zajmuje się stworzeniem innowacyjnych systemów napędowych do dronów, które kilkukrotnie wydłużą czas pracy urządzeń i pozwolą dostarczyć im więcej mocy.

Projekt realizowany jest przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości w Krakowie i Mecenasa działań AIP Kraków firmę UBS. Więcej informacji o konkursie można uzyskać na stronie projektu www.krakowbusinessstarter.pl.