Szpital specjalistyczny im. dr J. Babińskiego w Krakowie

Adres: Szpital Specjalistyczny im. dr J. Babińskiego, ul. Babińskiego 29 , 30-393 Kraków

Kontakt: dr n. med. Krzysztof Walczewski, tel.: +4812 652-42-80, faks: +4812 262-13-35

Strona wwwhttp://www.babinski.pl

 

Misją Szpitala Specjalistycznego im. dr Józefa Babińskiego jest zapewnienie kompleksowych świadczeń w zakresie lecznictwa psychiatrycznego, odwykowego a także neurologicznego.

Szpital dysponuje 836 łóżkami w 20 oddziałach całodobowych oraz posiadamy 75 miejsc w 4 oddziałach dziennych. Jednostka wykonuje świadczenia medyczne z zakresu leczenia ambulatoryjnego w przychodniach przyoddziałowych.

Rocznie w Szpitalu przyjmowanych jest około 10 tys. pacjentów i udzielanych jest około 53 tys.- jest to możliwe dzięki pracy ponad tysiąca osób, wśród których wyróżnia się wielu utalentowanych, doświadczonych i zaangażowanych w swą pracę lekarzy, psychologów, terapeutów zajęciowych i pielęgniarek. Nasi specjaliści biorą czynny udział w życiu naukowym i są autorami licznych publikacji.

Otoczenie Szpitala tworzy aurę spokoju i bezpieczeństwa. Malowniczy park działa kojąco i sprzyja rekreacji; na jego terenie usytuowane są secesyjne pawilony chorych, budynki mieszkalne i gospodarcze, kaplica. Kompleks ten wpisany jest w całości do rejestru zabytków Krakowa.