Biznes i nauka razem.

Innowacje dla zdrowia i jakości życia.

AKADEMIA GÓRNICZO-HUTNICZA

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie to jedna z najlepszych, najbardziej renomowanych i nowoczesnych polskich uczelni, od lat zajmująca czołowe miejsca w rankingach uczelni oceniających poziom państwowych wyższych szkół technicznych. Nowoczesna baza naukowo-dydaktyczna z laboratoriami wyposażonymi w najnowocześniejszą aparaturę, żywa i stale rozwijana współpraca krajowa i zagraniczna z innymi uczelniami, wysokie kwalifikacje pracowników, otwartość na środowisko przedsiębiorców niezależnie od ich wielkości i skali działania – to wszystko sprawia, że AGH przoduje w dziedzinie nowoczesnych technologii, zajmując wysoką lokatę w skali międzynarodowej

Badania naukowe wraz z kształceniem stanowią podstawowe zadania Uczelni. Określają one poziom naukowy jednostki, możliwość rozwoju kadry oraz są podstawą kształcenia na wysokim poziomie odpowiadającym współczesnym wymaganiom. W skład Akademii wchodzi 16 Wydziałów oraz jednostki pozawydziałowe.

AGH współpracuje z wieloma instytucjami w kraju i za granicą. Współpracę międzynarodową traktujemy jako jeden z najważniejszych elementów rozwoju edukacyjnego i naukowego uczelni oraz utrzymania i wzmocnienia jej prestiżu na arenie międzynarodowej – corocznie realizujemy wspólnie z partnerami zagranicznymi około 200 projektów badawczych. Uczestniczymy także w wielu krajowych i międzynarodowych konsorcjach i platformach naukowych i technologicznych. Interesują nas wspólne inicjatywy organizacyjne takie jak: centra badawcze, centra rozwoju technologii, laboratoria międzyuczelniane, i inne.

Działalność badawcza Akademii Górniczo-Hutniczej obejmuje osiem grup tematycznych:

  1. Nowe materiały i technologie
  2. Technologie informacyjne
  3. Środowisko i zmiany klimatyczne
  4. Energia i jej zasoby
  5. Górnictwo
  6. Inżynieria elektryczna i mechaniczna
  7. Nauki ścisłe i przyrodnicze
  8. Nauki społeczno-ekonomiczne i humanistyczne

W dziedzinie life science można wymienić m.in. takie tematy badawcze jak:

  • Nanotechnologia
  • Inżynieria materiałowa i technologia materiałowa
  • Inżynieria biomedyczna
  • Geoinżynieria
  • Metalurgia

Prace w zakresie technologii materiałowych, jak również life science dominują w działalności naukowej wydziałów: Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej (WIMiIP), Inżynierii Materiałowej i Ceramiki (WIMiC), Metali Nieżelaznych (WMN) i Odlewnictwa (WO). Problemy związane z wytwarzaniem, badaniem czy zastosowaniem materiałów występują także w ofercie wielu innych wydziałów AGH: Fizyki i Informatyki Stosowanej (WFiIS), Górnictwa i Geoinżynierii (WGiG), Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej (WEAIiIB), Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji (WIEiT), Inżynierii Mechanicznej i Robotyki (WIMiR), Wiertnictwa, Nafty i Gazu (WWNiG) oraz Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska (WGGiOŚ).

Nowe perspektywy badań materiałowych pojawiają się na AGH wraz z otwarciem w roku 2012 „Centrum Nowych Materiałów i Nanotechnologii” i „Centrum Ceramiki”.

Adres

Al. A. Mickiewicza 30,
30-059 Kraków

Kontakt

Kopeć Sławomir
Tel: 603 601 226
Mail: skopec@agh.edu.pl

Telefon ogólny: 12 617 22 22

Strona www