Farmina Sp. z o.o.

FARMINA

Korzenie działalności naszej firmy sięgają początków ubiegłego wieku. FARMINA stanowi bowiem kontynuację dawnej Polskiej Spółki Akcyjnej PHARMA. Już wtedy produkowano tu szeroki asortyment dobrze znanych preparatów farmaceutycznych. W ciągu długich lat istnienia, ulepszaliśmy swoje tradycyjne preparaty jak również wprowadzaliśmy nowe, przy współpracy z najlepszymi specjalistami w tej dziedzinie w kraju i za granicą. Jakość tych leków wypływa z połączenia tradycji i doświadczenia z najnowszymi osiągnięciami współczesnej farmakologii.

Produkujemy leki zgodnie z międzynarodowymi normami, o najwyższych parametrach jakościowych, ale zawsze w cenie przystępnej na każdą polską kieszeń. Nasze produkty zaczynają zdobywać również rynki europejskie. Ponadto nasza firma zaopatruje od wielu lat szpitale i apteki w wiele podstawowych dobrze Państwu znanych preparatów.Równolegle z produkcji znanego już asortymentu, w naszych laboratoriach trwają prace naukowo-badawcze nad opracowaniem nowych leków i wdrażaniem ich do produkcji. Na przestrzeni ostatnich kilku lat położyliśmy duży nacisk na postęp techniczny i technologiczny, modernizując warunki produkcji, przeprowadziliśmy się do nowej siedziby, która jest wyposażona w klimatyzację, nowoczesne linie technologiczne, laboratoria badawcze i spełnia normy GMP. Nasza firma jest również członkiem założycielem największej organizacji zrzeszającej producentów leków POLFARMED. Bierzemy udział w wielu wystawach farmakologicznych, sympozjach medycznych i imprezach promocyjnych. W 2003 r. FARMINA została laureatem prestiżowej nagrody Srebrny Laur Małopolski przyznawanej pod patronatem Wojewody Małopolskiego.

W 2004 r. zmienił się skład zarządu naszej firmy. Pani Agnieszka Ożóg (Dyrektor ds. Wytwarzania) została powołana w lipcu na stanowisko członka zarządu, natomiast 1 września nowym Prezesem została pani Danuta Kiraga.

Rok 2005 jest przełomowy dla firmy. Ruszyła produkcja w nowym budynku przy ul. Lipskiej 44, zostały uruchomione procedury pozyskania odpowiednich certyfikatów, a nowe produkty są zgłaszane do prestiżowych nagród. Jest to też rok jubileuszowy – FARMINA obchodzi 15 lat istnienia w obecnej formule. Również w tym roku firma otrzymała certyfikat ISO 9001:2000 dla Systemu Zarządzania Jakością przyznany przez TÜV Rheinland Polska, a także certyfikat Gazeli Biznesu przyznawany najbardziej dynamicznie rozwijającym się firmom przez dziennik Puls Biznesu.

Niedawno firma zdobyła prestiżową konsumencką Nagrodę Zaufania ZŁOTY OTIS 2004. FARMINA wspiera wiele działań niekomercyjnych, m.in.: sponsoruje Klub Sportowy PIAST–FARMINA w Wołowicach pod Krakowem, wspiera tradycyjną ŻYWĄ SZOPKĘ u Braci Franciszkanów, a także wspomaga swoimi produktami Misję Sióstr św. Dominika w Kamerunie.

Adres

FARMINA Sp. z o.o.
ul. Lipska 44,
30-721 Kraków

Kontakt

Tel.: +48 12 2909000,
fax.: +48 12 2909050,
e-mail: info@farmina.pl

Strona www

Członkowie Klastra