Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o.

TEVA PHARMACEUTICALS POLSKA

Teva Pharmaceutical Industries Ltd (NASDAQ: TEVA) – światowy lider w branży farmaceutycznej stawiający sobie za cel zwiększanie dostępu pacjentów do wysokiej jakości terapii poprzez opracowywanie, wytwarzanie i dostarczanie przystępnych cenowo leków odtwórczych, leków innowacyjnych i specjalistycznych oraz substancji czynnych. Teva to największy producent leków odtwórczych z portfelem produktów zawierającym ponad 1 250 molekuł i bezpośrednią obecnością w 59 krajach, w których zatrudnia ogółem ponad 40 000 pracowników.

Teva Polska – to pierwsza trójka firm odtwórczych w Polsce. Teva zapewnia dostęp do najszerszej oferty leków w Polsce. Wśród niemal 500 produktów, są m.in. leki przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwinfekcyjne, stosowane w chorobach układu sercowo-naczyniowego, zaburzeniach centralnego układu nerwowego, transplantologii oraz w onkologii i dermatologii.

W skład Grupy Teva w Polsce, zatrudniającej ponad 1500 pracowników, wchodzą dwa nowoczesne zakłady produkcyjne z 80-letnią tradycją, w Krakowie i Kutnie. W polskich fabrykach produkowane są leki na receptę, leki OTC (bez recepty) jak Aviomarin® czy Flegamina® oraz suplementy diety takie jak Hepatil® czy Vibovit®.

Adres

TEVA Kraków
ul. Mogilska 80,
31-546 Kraków

Kontakt

Joanna Nidecka
Tel.: +48 601 142 570, +48 603 910 448,
e-mail: joanna.nidecka@pliva.pl

Strona www

Członkowie Klastra