Spotkanie SIG TELEMEDYCYNA | 31/03/16| Podsumowanie

Telemedycyna właśnie przeżywa w Polsce swój rozkwit, stanowi ona jeden z najbardziej interesujących nas obecnie tematów. Wciąż rozumiana jako kontrowersyjna metoda leczenia, rodzi mnóstwo pytań, na które próbowaliśmy odpowiedzieć.

Za nami kolejne spotkanie SIG – Telemedycyna! Wysłuchaliśmy interesujących prezentacji, udało nam się odpowiedzieć na wiele ciekawych pytań, przeprowadziliśmy głębokie dyskusje poznając tajniki medycyny i rodzące się wraz z nimi nowe możliwości działań. Telemedycyna to nie tyle forma świadczenia usług medycznych i opieki zdrowotnej łącząca w sobie elementy telekomunikacji, informatyki oraz medycyny. Stopniowo staje się jasne, że to również medycyna przyszłości, która zrewolucjonizuje rynek zdrowia.

DSC_0445

zrodlo_cc0_public_domainpixabay_3

Podczas spotkania prezentacje wygłosiły Pani Ewa Dębicka – reprezentująca krakowską firmę Silvermedia oraz Pani Justyna Kalota – pracownik konsultingu telemedycyny, osoba odpowiedzialna za rozwój jednego z produktów, dedykowanego kobietom w ciąży w ramach Zdalnej Opieki Położniczej – KTG z funkcją telemedyczną z Centrum Medycznego iMed24.

Dziękujemy licznie przybyłym gościom. Wśród nich znaleźli się reprezentanci z Akademii Górniczo-Hutniczej, Szpitala Uniwersyteckiego, Politechniki Krakowskiej, Szpitala im. Jana Pawła II, Centrum Medycznego Promedica S.C., Instytutu Zubera, Diagnostyki, Ars-medica, Fundacji Kraina Zdrowia czy Krakow Cardiovascular Research Institute.

DSC_0479

Dziękujemy Pasażowi Bielaka za udostępnienie sali na piętrze!

DSC_0476

KLS_logo_png