Spotkanie SIG – Kosmetyki i Styl Życia | 16.03.2017 | podsumowanie

SIG - Kosmetyki

Dnia 16 marca 2017 w Pauza In Garden odbyło się spotkanie SIG (Special Interest Group) tym razem poświęcone tematyce kosmetyków i ich wpływie na styl naszego życia. Podczas spotkania wysłuchaliśmy trzech prezentacji. Zaproszeni Prelegenci reprezentowali środowisko naukowe oraz biznesowe.

SIG - Kosmetyki

Spotkanie rozpoczął Pan Kazimierz Murzyn Dyrektor Zarządzający Klastra LifeScience Kraków. Pan Dyrektor powitał wszystkich zgromadzonych oraz powiedział kilka słów o możliwości nawiązania współpracy z przedsiębiorcami z branży kosmetycznej z Francji.

Pani Doktor Małgorzata Tabaszewska z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie opowiedziała nam o innowacjach na rynku kosmetyków. Zaznaczyła, że rynek ten bardzo dynamicznie się rozwija, a wraz z biegiem czasu zmienia się forma kosmetyków, ich skład oraz sposób pozyskania ich komponentów. Pani Doktor szczegółowo omówiła czego nie wolno stosować w kosmetykach naturalnych oraz podkreśliła ich znaczenie dla nas. Podczas wystąpienia nie zabrakło także informacji o certyfikatach kosmetyków z poszczególnych krajów, innowacyjnych surowcach oraz kosmetykach personalizowanych.

Pani Anna Antosik reprezentująca firmę Sesderma oraz Krakowską Wyższą Szkołę Promocji Zdrowia wygłosiła prezentację nt. pielęgnacji skóry a stylu życia. Wspólnie zastanawialiśmy się, czym kierujemy się podczas doboru kosmetyku. Czy są to tylko kolorowe reklamy, którymi jesteśmy atakowani z każdej strony? Podczas prelekcji dowiedzieliśmy się, że obserwacja trendów pokazuje rosnącą grupę konsumentów ukierunkowanych na poszukiwanie konkretnych produktów i rozwiązań, coraz bardziej świadomych i śledzących doniesienia o czynnikach aktywnych oraz działaniach poszczególnych substancji. Zwrócono uwagę, że przy wyborze kosmetyków bardzo ważny jest styl życia, jaki prowadzimy. Pani Anna podkreśliła znaczenie antyoksydacji (im więcej antyoksydantów tym lepiej dla naszej skóry) oraz opowiedziała o fotoprotekcji. Poznaliśmy także fakty i mity związane z poszczególnymi składnikami kosmetyków.

Na koniec spotkania odbył się panel dyskusyjny, którego tematem były innowacje na rynku kosmetycznym w Polsce. Wspólnie zastanawialiśmy się, co niesie rozwój branży kosmetycznej, jakie trendy decydują o rozwoju innowacji w Polsce. Rozpatrywaliśmy to na wielu poziomach: począwszy od nowoczesnych surowców, a na marketingu skończywszy. Podczas dyskusji mogliśmy liczyć na wiele pytań od naszych uczestników.

W spotkaniu wzięło udział 20 osób reprezentujących zarówno jednostki naukowe jak i przedsiębiorstwa. Dziękujemy wszystkim przybyłym za udział oraz burzliwą dyskusję.


Spotkanie zostało zorganizowane przy finansowym wsparciu Województwa Małopolskiego.

logo_małopolska_poziom_rgb


Zapraszamy na kolejne spotkania SIG dotyczące tematyki Innowacyjnego szpitala.
Spotkanie odbędzie się 20 kwietnia 2017.

Klaster LifeScience Kraków