IV odsłona bezpłatnych pokazów filmów naukowych DOCS+SCIENCE

DOCS+SCIENCE 2017

Wielkimi krokami zbliża się 57. edycja Krakowskiego Festiwalu Filmowego a wraz z nią IV odsłona bezpłatnych pokazów filmów naukowych DOCS+SCIENCE, która odbędzie się w dniach 29 maja – 2 czerwca 2017r.

Podobnie jak w latach ubiegłych, również i tegoroczna edycja przyniesie ze sobą wiele ciekawych, świeżych tytułów z dziedziny nauki i dokumentu. Odbiorcami KFF są ludzie zafascynowani nauką i ciekawi świata, zarówno osoby starsze jak i młodzież. Sukces pokazów filmowych to nie tylko dobre projekcje, ale także stworzenie przestrzeni do dyskusji z ekspertami i twórcami dokumentów.

Do tej pory program festiwalu wzbogacił cykl pokazów filmów dokumentalnych DOCS+SCIENCE.PIONIERZY, który realizowany jest od dwóch lat z tygodnikiem Polityka, podczas którego w myśl idei spotkań z nauką, uczestnicy mieli szansę przyjrzeć się bliżej największym umysłom naszej epoki – Dennett, Ekert, Chaitin, a także wziąć udział w dyskusjach i licznych konkursach.

Jednym z celów pokazów DOCS+SCIENCE jest zintegrowanie i zrzeszenie jak największej liczby widzów, których łączy wspólna pasja do nauki.