Seminarium „Patent na dobry początek”

Patent na dobry początek

25 listopada Województwo Małopolskie organizuje coroczne seminarium „Patent na dobry początek”. Wydarzenie pozwala w przejrzysty sposób zapoznać się z zagadnieniami z zakresu prawa autorskiego, ochrony własności intelektualnej i przemysłowej oraz patentów – czyli kwestii kluczowych w prowadzeniu innowacyjnych działań. Tematyka szczególnie istotna jest zarówno dla przedsiębiorców, start upowców, jak również studentów i doktorantów planujących komercjalizację swoich badań.

W ramach tegorocznej edycji uczestnicy poznają możliwości ochrony różnych przedmiotów własności intelektualnej i przemysłowej, autorskie prawa osobiste i majątkowe w praktyce, rodzaje utworów, zagadnienie dozwolonego użytku, przedmioty własności przemysłowej i procedur ochronnych oraz specyfiki rozwiązań technicznych (np. wynalazku) oraz oznaczeń (np. znaku towarowego).

W ramach wydarzenia dwóch ekspertów zaprezentuje cztery zagadnienia tematyczne:

  1. Prawo autorskie w praktyce
  2. Co jest a co nie jest przedmiotem prawa własności intelektualnej?
  3. Jak chronić swoja kreatywność, technologie czy markę? O patentach i innych prawach własności przemysłowej
  4. Zarządzanie własnością intelektualną

W imieniu Województwa Małopolskiego serdecznie zapraszam Państwa na seminarium. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc za pośrednictwem emaila: pamela.slufinska@umwm.pl. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.


Szczegółowy program seminarium w załączniku:


Kiedy?

25 listopada 2016

Gdzie?

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny – Zarejestruj się już dziś!