Szkolenie – Własność intelektualna w life science

Własność intelektualna w life science

Fundacja JWP wraz z partnerami: Centrum Transferu Technologii CITTRU Uniwersytet Jagielloński, Fundacją Klaster LifeScience Kraków oraz kancelarią JWP Rzecznicy Patentowi serdecznie zaprasza na szkolenie o charakterze warsztatowym organizowane w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji pt. „Własność intelektualna w life science”.

Spotkanie kierowane jest do: pracowników jednostek naukowych i badawczo-rozwojowych, podmiotów działających na rzecz nauki i prowadzących działalność w sektorze life science.

Celem spotkania jest zapoznanie uczestników z tematyką ochrony wynalazków zarówno w Polsce jak i na świecie. Ponadto Uczestnicy dowiedzą się na co zwrócić uwagę przy wybieraniu nazw dla swoich usług / produktów, jak również przy zawieraniu umów mających na celu właściwe zabezpieczenie praw własności przemysłowej.

Prelegenci:
  • Alicja Kicińska-Fujawa, krajowy i europejski rzecznik patentowy | radca prawny
  • Piotr Godlewski, rzecznik patentowy | europejski rzecznik patentowy (EQE)
Program:
  1. Wynalazek i Patent. Zakres ochrony w sektorze farmaceutycznym, rola badań patentowych, procedura zgłaszania wynalazków.
  2. Znak towarowy a nazwa produktu leczniczego / suplementu diety. Wskazówki dla tworzących / poszukujących nazw dla nowego produktu.
  3. Rola umów w obrocie prawami własności przemysłowej.
  4. Podsumowanie, dyskusja.

Kiedy?

16.05.2017, godz. 10:00-13:00

Gdzie?

LifeScience Park, ul. Bobrzyńskiego 14
Budynek B, Sala B22 (II p.), Kraków


Warunki Uczestnictwa:

Szkolenie jest bezpłatne. Warunkiem uczestnictwa jest zarejestrowanie się w formularzu na stronie Fundacji JWP.


Małopolski Festiwal Innowacji 2017