Medycyna Precyzyjna – czy można leczyć w oparciu o genotyp?

438

Zapraszamy do wzięcia udziału w pierwszej polskiej konferencji “Medycyna Precyzyjna – czy można leczyć w oparciu o genotyp?”. Wydarzenie ma na celu rozpoczęcie dialogu naukowców i lekarzy na temat wprowadzenia do praktyki osiągnięć medycyny precyzyjnej i personalizowanej, czyli skutecznego leczenia dobranego do potrzeb pacjenta.

Dzięki postępom biologii molekularnej stale pojawiają się nowe możliwości bardziej skutecznego dopasowania terapii farmakologicznej i dietetycznej do indywidualnych potrzeb pacjenta.
W przypadkach takich chorób, jak rak piersi czy okrężnicy personalizacja procesu leczenia jest już powszechnie przyjęta, jednak w odniesieniu do wielu innych nowotworów, chorób metabolicznych czy neurologicznych, personalizacja leczenia dopiero się zaczyna.

Konieczne są zmiany w strukturach ochrony zdrowia, reorganizacja prac badawczo-rozwojowych w przemyśle farmaceutycznym, zrewidowanie standardów oceny pod kątem medycznym i ekonomicznym oraz współpraca pomiędzy wszystkimi zainteresowanymi – lekarzami, pacjentami, ubezpieczycielami, przywódcami politycznymi i przemysłem.

Porozumienie wszystkich uczestników systemu opieki zdrowotnej jest niezbędne do wypracowania sposobów pokonywania możliwych ograniczeń, a w konsekwencji – poprawienia jakości życia pacjentów.

Konferencja: “Medycyna Precyzyjna – czy można leczyć w oparciu o genotyp?”

Data: 12/12/2015

Miejsce: Life Scince Park – Jagiellońskie Centrum Innowacji, budynek C, ul.Bobrzyńskiego 14, Kraków

Rejestracja: 6/12/2015 na adres mailowy: konferencja@dfmedicapolska.pl

Więcej informacji i program wydarzenia: http://www.dfmedica.eu/szkolenia

Poprzedni artykułJak powstają leki? – polecamy artykuł o Parku LifeScience
Następny artykułDlaczego tak wiele startupów tworzących rozwiązania z dziedziny Digitl Health upada?