Małopolska Noc Naukowców 2016

248
Małopolska noc naukowców 2016
Małopolska noc naukowców 2016

Już 30 września 2016 roku – Małopolska Noc Naukowców 2016!

To popularnonaukowe wydarzenie już po raz dziesiąty daje możliwość mieszkańcom regionu zajrzeć w zazwyczaj niedostępne zakamarki uczelni, laboratoriów i innych instytucji naukowych zajmujących się na co dzień ciekawymi badaniami naukowymi.
Wydarzenie odbywa się rokrocznie od 2007 roku, ciesząc się niesłabnącą popularnością. Na przestrzeni lat zyskało miano jednej z największych inicjatyw popularnonaukowych w regionie, kraju, a nawet w Europie!
Małopolska Noc Naukowców 2016 odbędzie się w 6 miastach regionu – Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu, Niepołomicach, Skawinie oraz Andrychowie.
Począwszy od pierwszej edycji, Koordynatorem Małopolskiej Nocy Naukowców (MNN) jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.
Małopolska Noc Naukowców 2016
Dzięki ścisłej i efektywnej współpracy z partnerami z regionu – uczelniami, instytutami i firmami badawczymi, szkołami średnimi i innymi instytucjami naukowymi – co roku udaje się zaproponować uczestnikom niezwykle ciekawy program wydarzenia.

W 2016 roku Małopolską Noc Naukowców współtworzyć będą Klaster LifeScience Kraków oraz Jagiellońskie Centrum Innowacji. Tematem przewodnim tegorocznej edycji MNN jest „Było sobie życie”.
W tworzeniu programu uczestniczy 38 partnerów, 1110 naukowców, 1 500 studentów oraz 138 kół naukowych. Program zawiera ponad 1400 aktywności.

Małopolska Noc Naukowców 2016

Szczegółowy program dostępny będzie na stronie wydarzenia www.nocnaukowcow.malopolska.pl, informacje o przedsięwzięciu dostępne są również na profilu MNN na Facebooku – www.facebook.com/malopolskanocnaukowcow.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale na wybrane atrakcje obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

Koordynatorem projektu jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Logo-Małopolska-V-RGBMałopolska ERP_prostokąt_pl