Było sobie życie w Parku LifeScience

186

Ruszyła rejestracja na Noc Naukowców w Parku LifeScience!

Zapisujcie się! Ilość miejsc ograniczona!


Co w programie?

Profesor Stanisław Brożek (Zakład Gleboznawstwa Leśnego UR) opowie o związku człowieka z glebą, który jest tak powszechny, że aż niezauważalny. Ilustrowany fotografiami wykład przedstawi możliwości życia człowieka w zmieniających się strefach klimatyczno- roślinno- glebowych, przeprowadzi słuchaczy przez tundrę, tajgę, stepy i półpustynie.

Enzymy, jako biokatalizatory życia pokaże nam dr Maciej Szaleniec (Instytut Katalizy i Fizykochemii Powierzchni). W czasie popularnonaukowej prezentacji zobaczymy kilka eksperymentów prowadzących nas przez tajemniczy świat enzymów.

Przedszkolaki, jak co roku, zapraszamy do naukowego zakątka. Przeprowadzicie tam wiele doświadczeń, zobaczycie wybuchający wulkan, pobawicie się cieczą nieniutonowską…

Chcecie wiedzieć, jak przebiegają procesy przetwarzania żywności? Przyjdźcie na warsztaty prowadzone przez pracowników Katedry Chłodnictwa i Koncentratów Spożywczych Wydziału Technologii Żywności UR. Dowiecie się, czym kiszonka różni się od kwaszonki i jak powstaje kukurydza w puszce.

Robaczki, mróweczki, larwy i wiele innych ciekawych owadów zobaczycie w kąciku przyrodnika (Jaku). Oglądniecie przez elektryczną lupę mikro świat, który na codzień umyka naszemu wzrokowi.

Dla spragnionych elektroniki mamy do zaproponowania ciekawe aplikacje mobilne. Dla rodziców lub wyjeżdżających w dalekie kraje aplikacja meduszczepienia. Dla dzieci z problemami w zachowaniu lub rozwojowymi aplikacja DrOmnibus.

Będzie też coś dla chcących się poruszać – możliwość przetestowania torqway’a – pojazdu do rekreacji, sportu i rehabilitacji.


Przyjdźcie już 25 września, od godziny 17:30.

Czekamy na was na ul. Bobrzyńskiego 14 w Krakowie!


Pobierz szczegółowy program wydarzeń.

Program Nocy Naukowców w Parku LifeScience


 

Rejestracja:

Wykład o glebie – Rejestruj!

Wykład o enzymach – Rejestruj!

Warsztaty z przetwarzania żywności – Rejestruj!

Wycieczka po Parku LifeScience – Rejestruj!


Partnerami przedsięwzięcia są:

Jagiellońskie Centrum Innowacji

F1Pharma

Medutools

DrOmnibus

Jaku

Instytut Kataliz i Fizykochemii Powierzchni

Uniwersytet Rolniczy – Zakład Gleboznawstwa Leśnego

Uniwersytet Rolniczy – Katedra Chłodnictwa i Koncentratów Spożywczych