Prodromus zwycięzcą konkursu START UP AWARD.

313
Prodromus - zwycięzca konkursu Start up Awards
Bartłomiej Wielogórski i Grzegorz Piątek właściciele spółki Prodromus zostali zwycięzcami pierwszej edycji konkursu „Start up Award”. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 7 września 2015 w Tarnowie w ramach VIII Forum Inwestycyjnego.

“Myślę, że ta nagroda pomoże nam jeszcze szybciej, jeszcze lepiej dotrzeć do wszystkich pacjentów, którzy nas potrzebują” powiedział Bartłomiej Wielogórski odbierając czek na sto tysięcy złotych.
Młodzi naukowcy-biznesmeni stworzyli >Prodrobota – robota rehabilitacyjnego kończyn dolnych dla dzieci. Urządzenie ze względu na swoje możliwości terapeutyczne jest unikalne w skali światowej. Ze względu na możliwość treningu każdej kończyny, a nawet każdego stawu osobno lub obu kończyn jednocześnie zgodnie z zapisanym w urządzaniu wzorcem chodu, robot jest w stanie zautomatyzować trening i rehabilitację dzieci, które cierpią na choroby upośledzające chód, które wymagają nauki chodu lub prowadzona jest wobec nich rehabilitacja pourazowa lub uruchamiająca. Urządzenie ze względu na wbudowany asystent chodu może być wykorzystywany do pionizacji pacjentów. Małe rozmiary i niska cena w stosunku do rozwiązań obecnych na rynku globalnym czynią go produktem o zasięgu światowym.

 

Konkurs Start up Award skierowany był do młodych przedsiębiorców, którzy mają innowacyjne pomysły i szukają możliwości ich realizacji, do osób kreatywnych, pasjonatów i ekspertów od nowych technologii. Kapituła konkursu wybrała 5 finalistów spośród 67 nadesłanych zgłoszeń. Konkurencja była spora, dlatego tym bardziej gratulujemy zwycięstwa naszemu klastrowemu Partnerowi.

Wszystkich zainteresowanych przetestowaniem robota zapraszamy 8 października na Life Science Open Space do EXPO Kraków, gdzie będzie można zobaczyć robota i porozmawiać z jego twórcami.