Startuje rekrutacja do drugiej edycji programu akceleracyjnego #StartUP Małopolska!

99
#StartUP Małopolska

#StartUP Małopolska to program akceleracji organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, którego celem jest wzmocnienie kluczowych kompetencji niezbędnych do efektywnego rozwoju biznesu wśród małopolskich startupów.

Program akceleracyjny #StartUP Małopolska to 5-dniowy intensywny cykl szkoleń i warsztatów dla MŚP z Małopolski we wczesnej fazie rozwoju (działających na rynku do 24 m-cy) w trzech obszarach tematycznych: prezentacja oferty, sprzedaż oraz marketing i promocja. Te 3 obszary są definiowane jako kluczowe dla rozwoju start-upów i w tym zakresie młode firmy najbardziej potrzebują wsparcia.

Cykl szkoleń poprzedzą 2-dniowe warsztaty przedakaceleracyjne, podczas których uczestnicy przeanalizują modele biznesowe i strategie marketingowo-sprzedażowe swoich firm i wyodrębnią obszary do optymalizacji, a tym samym zdefiniują zakres wsparcia w ramach programu akceleracyjnego, aby jak najlepiej odpowiadał on na ich potrzeby. Każda z firm skorzysta także z usług mentorskich – indywidualnej pracy z mentorem (5 godzin) w wybranym przez siebie obszarze wymagającym wsparcia.

Na przedsiębiorców czekają specjalistyczne szkolenia oraz mentoring z najlepszymi ekspertami zarówno z Polski, jak i zagranicy.

Unikatowa formuła projektu pozwala na dostosowanie programu szkoleniowego i mentoringowego do potrzeb startupów. Po dwóch wstępnych warsztatach, podczas których analizowany jest m.in. model biznesowy danej firmy, to sami przedsiębiorcy wybierają, jakie szkolenia i sesje z mentorami zostaną zrealizowane.

W poprzedniej edycji, zrealizowanej jesienią 2017 r., wzięło udział łącznie 8 startupów, które uczestniczyły w szkoleniach z różnych dziedzin biznesu m.in. marketingu, sprzedaży, obsługi klienta czy pitchingu, prowadzonych przez doświadczonych i uznanych trenerów, m.in. Piotra Buckiego, Jakuba Cyrana czy Monikę Czaplicką.

W programie #StartUP Małopolska mogą wziąć udział firmy, które:

  • działają na rynku krócej niż 24 miesiące,
  • zaliczane są do sektora MŚP,
  • prowadzą działalność na terenie województwa małopolskiego,
  • chcą się rozwijać i mają energię do pracy.

Więcej informacji o programie oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: http://startup.malopolska.pl/. Rekrutacja do drugiej edycji #StartUP Małopolska trwa do 25 marca br.

Program #StartUP Małopolska realizuje na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Startup Academy – organizacja wspierająca osoby, które chcą wystartować i rozwinąć własny biznes.