Jak się robi StartUp, Opłatek i Wino? – czyli Świąteczne Spotkanie Klastra – podsumowanie

Świąteczne Spotkanie Klastra

Ostatnie w 2018 roku, otwarte spotkanie Klastra już za nami! Poświęcone zostało podsumowaniu projektów, w które byliśmy zaangażowani w ostatnich miesiącach. Ich wspólnym mianownikiem były wyzwania, na jakie trafiają nowe przedsięwzięcia biznesowe oparte na innowacyjnych pomysłach.

Na początek Kazimierz Murzyn – Dyrektor Zarządzający Klastra LifeScience Kraków, przypomniał na czym polega idea Living Lab’ów i jak można je wykorzystywać dla Zdrowego i Aktywnego Życia. Opowiedział o Ahathonie, który organizowaliśmy wspólnie z Miastem Kraków, w ramach zadania publicznego pn. „Kraków dla MŚP” w zakresie „Działalność wspomagająca rozwój gospodarczy, w tym rozwój przedsiębiorczości”. Przedstawił jego założenia, kryteria oceny i oczywiście zwycięzców!

Martyna Sykta oraz Agnieszka Zagraba, których projekt Współdzielnia zdobył pierwsze miejsce – przedstawiły główne idee i założenia swojego pomysłu, który dotyczył współdzielenia się wiedzą i umiejętnościami pomiędzy osobami młodszymi a seniorami.

Sylwia Olejniczak-Szymańska opowiedziała o projekcie, który zdobył na Ahathonie wyróżnienie. Inicjatywę „Spotkajmy się na dzielni”, zaprezentowali Jej podopieczni – uczniowie ósmej klasy, szkoły podstawowej nr 36 w Krakowie. Miło było posłuchać, w jak dojrzały sposób młodzi ludzie analizowali sytuację i szukali sposobów na międzypokoleniową współpracę.

W drugiej części spotkania, Kazimierz Murzyn podsumował cyklu spotkań Life Science StartUp Scena, które odbywały się regularnie od czerwca. Ich zwieńczeniem była prezentacja Rolanda Kozłowskiego z LSBC – głównego eksperta tego projektu, który przybliżył nam istotę problemów z jakimi muszą sobie radzić startupy aby pozyskać finansowanie. Pozytywne jest to, że wg statystyk z roku na rok rośnie liczba zakładanych startupów a ich pomysły na projekty są coraz lepsze. To z pewnością bardzo dobry trend!

Po prelekcjach merytorycznych przyszedł czas na networking, który sprzyjał nawiązywaniu kontaktów i wymianie całorocznych doświadczeń. A wszystko to przy pysznych smakołykach i lampce wina.

Kolejna część spotkania zdecydowanie przybliżyła nas do nadchodzących Świąt.

Tatiana  Kadelska-Mucha z Winnicobrania opowiedziała nam jak się robi wino przybliżając nam wspaniały świat winiarzy i ich doświadczeń.

Violetta Wilk wprowadziła nas w radosną atmosferę opowiadając i zwyczajach świątecznych – o tym jak powstaje opłatek (znamy recepturę!), skąd się wzięły kolędy oraz jak przywędrowała do nas choinka. Jej prezentacja była zdecydowanie multimedialna! Viola zachwyciła wszystkich swoimi wykonaniami staropolskich oraz obecnie znanych i lubianych kolęd.

Jak to oczywiście bywa na świątecznych spotkaniach nie mogło zabraknąć świątecznej, rodzinnej atmosfery – opłatka, składania sobie życzeń, pysznego poczęstunku i wielu serdecznych słów.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za przybycie i wspólnie spędzony czas!

Z okazji zbliżających się Świąt, wszystkim Partnerom oraz Sympatykom życzymy zdrowia, pogody ducha, spełnienia marzeń i planów, zawodowej satysfakcji i wielu sukcesów. Dziękujemy za dotychczasową współpracę i mamy nadzieję na wiele kolejnych wspólnych działań w nadchodzącym roku! Wszystkiego dobrego!

Do pobrania zostawiamy Państwu zestawienie Dobrych Praktyk, o których nasi eksperci mówili w trakcie wszystkich otwartych spotkań Klastra w 2018 r.

TTB2018-DobrePraktyki


Spotkanie zorganizowane zostało przy finansowym wsparciu Województwa Małopolskiego i Urzędu Miasta Krakowa.

Województwo MałopolskieUrząd Miasta Krakowa