Warsaw Equity Group inwestuje w Prodromus

373
Warsaw Equity Group inwestuje w Prodromus
Warsaw Equity Group inwestuje w Prodromus
Prodromus, spółka z portfela funduszu JCI Venture pozyskała prywatnego inwestora. Środki pomogą spółce w stworzeniu międzynarodowej sieci sprzedaży oraz budowie kolejnych robotów rehabilitacyjnych.

Prodromus opracował i opatentował urządzenie o nazwie Prodrobot, będące zautomatyzowanym trenażerem chodu. Robot służy do rehabilitacji kończyn dolnych u dzieci z porażeniem mózgowym, rozszczepem kręgosłupa, uszkodzeniami mózgu oraz dysfunkcjami pochodzenia neurologicznego i urazowego. Największą zaletą Prodrobota jest przełożony na język oprogramowania wzorzec chodu, opracowany we współpracy z naukowcami z Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Wzorzec niemal idealnie odzwierciedla ruch zdrowego człowieka. Dzięki zastosowanej technologii, Prodrobot pozwala na stymulowanie sześciu stawów kończyn dolnych jednocześnie, w ramach kilku programów treningowych. Prodrobot na tle konkurencyjnych robotów do rehabilitacji wyróżnia się niewielkimi rozmiarami i niższą ceną. Mniejsze gabaryty umożliwiają wprowadzenie go do wszystkich pomieszczeń medycznych, również tych nieposiadających specjalistycznej infrastruktury.

Warsaw Equity Group inwestuje w Prodromus

Zadowolenia z pozyskania przez Prodromus inwestora nie kryje Prezes JCI Venture, Paweł Błachno. – W Prodromus zainwestowaliśmy w fazie seed kilkaset tysięcy złotych, obejmując mniejszościowy pakiet udziałów. Pozyskanie przez spółkę inwestora w postaci funduszu private equity, w niecałe trzy lata od tamtego momentu, to wielka szansa dla spółki, a dla nas powód do zadowolenia i dowód trafionej inwestycji – mówi. I dodaje: – Słowa uznania należą się jednak przede wszystkim pomysłodawcom Prodromusa. Z pasji tworzenia i pomagania innym, stworzyli firmę, która ma szansę konkurować z zagranicznymi producentami na wymagającym i trudnym rynku urządzeń medycznych.

Warsaw Equity Group objął w Prodromus Sp. z o.o. pakiet 20,35 proc. udziałów. Środki mają zostać przeznaczone na rozwój spółki i jej produktów. Konrad Rosiński, analityk inwestycyjny w Warsaw Equity Group wyjaśnia: – Wartość globalnego rynku robotów rehabilitacyjnych wyniosła w 2015 roku 577 mln dolarów, a do 2020 r. ma wzrosnąć do 1,73 mld dolarów. To bardzo perspektywiczny rynek i chcemy, aby liczył się na nim polski producent. Prodromus posiada gotowy i unikalny produkt, pozytywnie zweryfikowany już przez polski rynek. A Przemysław Danowski, członek zarządu WEG dodaje: – Do inwestycji przekonał nas także zespół spółki. Kombinacja wiedzy, doświadczenia i pasji z którą działają Bartek i Grzegorz sprawia, że osiągnięcie ambitnych celów, które sobie wspólnie wyznaczyliśmy nie powinno być problemem.

W ciągu najbliższych dwóch lat Prodromus planuje opracowanie robota w wersji dla osób dorosłych oraz tańszego urządzenia do rehabilitacji domowej.


Dodatkowych informacji udzielają:
Ze strony Jagiellońskiego Centrum Innowacji Sp. z o.o. / JCI Venture Sp. z o.o.
Aleksandra Piotrowska, Dyrektor ds. Promocji i Marketingu, Jagiellońskie Centrum Innowacji
Tel: + 48 608 710 715
E-mail: aleksandra.piotrowska@jci.pl.

Ze strony Warsaw Equity Group
Konrad Rosiński, Analityk Inwestycyjny, Warsaw Equity Group
E-mail: konrad.rosinski@warsawequity.com.