Spotkanie SIG – Biogospodarka | 23.11.2017 | podsumowanie

273
Biogospodarka

Za nami kolejny SIG – tym razem tematem spotkania była Biogospodarka. Wspólnie zastanawialiśmy się jaką szansę stanowi rozwój biogospodarki dla naszego regionu oraz jakie są problemy i wyzwania w tym obszarze, którym moglibyśmy wspólnie sprostać.

Spotkanie rozpoczęliśmy od przywitania Gości i krótkiego scharakteryzowania zagadnienia. Opowiedzieliśmy o konieczności stworzenia grupy interesariuszy SIG Biogospodarka w ramach której opracowane zostałyby problemy, rozwiązania i modele wzajemnej współpracy.

Szczepan Bednarz z Politechniki Krakowskiej, przybliżył nam temat biotechnologii przemysłowej oraz nowoczesnej technologii chemicznej, które stanowią surowce dla wielu gałęzi biogospodarki. Jeśli jednak chcemy, aby tak się stało i miały one swoje szerokie zastosowania konieczna jest zarówno współpraca sektora nauki jak i biznesu. Nieuniknione jest wspólne wypracowanie innowacyjnych rozwiązań.

Maciej Gliniak z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie szczegółowo przedstawił proces bezodorowych technologii przetwarzania osadów ściekowych. Omówił lotne związki organiczne – ich klasyfikację, źródła pochodzenia oraz sposoby ich usuwania.

Po prezentacjach odbyła się burzliwa dyskusja z zaproszonymi gośćmi. Padło wiele pytań do naszych ekspertów. Każdy z zaproszonych gości przedstawił swój punkt widzenia dotyczący omawianych zagadnień biogospodarki oraz propozycje wspólnych działań.

Spotkanie oraz panel dyskusyjny z zaproszonymi gośćmi prowadził Szczepan Bednarz z Politechniki Krakowskiej.

Wszystkim osobom bardzo dziękujemy za przybycie.

Kolejne – ostatnie spotkanie SIG w tym roku odbędzie się 14 grudnia. Dedykowane jest wszystkim Partnerom Klastra LifeScience Kraków i będzie miało specjalny świąteczno – networkingowy charakter. Serdecznie zapraszamy!

Szczegóły wkrótce na naszej stronie.


Spotkanie odbyło się

23.11.2017, godz. 15:30-18:00

W Pojnarówka Art & Coffee Bar, Al. Adama Mickiewicza 21B | Kraków


Spotkanie organizowane było przy finansowym wsparciu Województwa Małopolskiego.

Logo-Małopolska-V-RGB