Spotkanie SIG – Nowoczesne, zrównoważone rolnictwo | 26.10.2017 | podsumowanie

Jak rozwijać innowacyjność w rolnictwie?

706
Nowoczesne, zrównoważone rolnictwo

Za nami kolejne spotkanie SIG – tym razem związane z tematyką nowoczesnego, zrównoważonego rolnictwa. Jaki jest obecny stan naszego rolnictwa? Co nas jeszcze czeka? Na te oraz pozostałe pytania odpowiedzieliśmy podczas trwania całego spotkania.

Prelekcje ekspertów rozpoczęła Pani Barbara Wiśniowska-Kielian z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, która opowiedziała nam o obecnym stanie rolnictwa w Polsce. Zwróciła szczególną uwagę na to w jakich warunkach naturalnych funkcjonuje polskie rolnictwo, ile osób zamieszkuje tereny wiejskie oraz jakie 3 systemy rolnictwa występują w naszym kraju.

Panowie Joachim Kempka oraz Rafał Galiak z Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie przedstawili nam tematykę nowoczesnego rolnictwa oraz rolnictwa przyszłości. Pan Joachim poruszył ważną kwestię możliwości rozwojowych rolnictwa, a także stawianych mu przez nas oczekiwaniach. Pan Rafał przybliżył nam natomiast tematykę wielkości powierzchni gruntów ornych oraz zwrócił nam także uwagę, że w dzisiejszych czasach zmienia się świadomość konsumentów – odchodzą oni bowiem od produkcji wielkoprzemysłowej i wybierają bazarki, czy kooperatywy spożywcze. Usłyszeliśmy także o systemach wysokiej jakości żywności podlegającej certyfikacji w Polsce.

Spotkanie zakończyła prelekcja Pana Huberta Kardasza z firmy Intermag. W trakcie prelekcji Pan Hubert pokrótce przedstawił historię swojej firmy oraz omówił realizowane projekty rozwojowe w obszarze biotechnologii dla rolnictwa. Wyjaśnił także w jaki sposób firma Intermag wspiera nowoczesne i zrównoważone rolnictwo.

Podczas spotkania nie zabrakło wielu pytań do naszych ekspertów oraz burzliwej dyskusji. Nasi uczestnicy chcieli wyjaśnić wiele wątpliwości i nieścisłości związanych z wprowadzaniem nowoczesnych technologii w rolnictwie. Spotkanie oraz panel dyskusyjny z zaproszonymi gośćmi poprowadziła Pani Barbara Wiśniowska–Kielian z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Wszystkim osobom bardzo dziękujemy za przybycie.

Już 23 listopada zapraszamy Państwa na nasze kolejne spotkanie SIG – tym razem poświęcone tematyce biogospodarki. Na pewno nie zabraknie informacji na temat jej stanu oraz możliwościach rozwoju. Szczegóły już wkrótce na naszej stronie internetowej.


Spotkanie odbyło się

26.10.2017, godz. 15:30-18:00

W Cafe Szafe, ul. Felicjanek 10 | Kraków


Spotkanie organizowane było przy finansowym wsparciu Województwa Małopolskiego.

Logo-Małopolska-V-RGB

Poprzedni artykułKonferencja Przyśpieszamy Twoją pracę – “Automatyzacja”
Następny artykułRusza III edycja projektu Rzecznicy Talentów!