Odwiedź Kraków – tym razem wirtualnie – i weź udział w tegorocznym Life Science Open Space!

Kraków

Współczesny Kraków to nie tylko europejska metropolia i ośrodek potrafiący łączyć umiejętnie tradycję z nowoczesnością, ale miasto, które mimo ograniczeń narzuconych przez epidemię koronawirusa, nadal chce się rozwijać i podejmując wyzwania, doskonalić swoje funkcjonowanie.

Rozwój miasta opiera się na szeregu strategicznych działań, których głównym priorytetem jest podnoszenie jakości życia mieszkańców. Nie tylko bezpieczeństwo sanitarne, ale kontynuowanie procesu tworzenia nowoczesnych, przyjaznych i zielonych miejsc do zamieszkania i wypoczynku oraz kreowanie obszarów atrakcyjnych inwestycyjnie, stanowią główny kierunek rozwoju. 

Kraków to jedno z najatrakcyjniejszych gospodarczo miast Europy Środkowo-Wschodniej. Taka marka wpływa znacząco na liczbę lokowanych tu inwestycji zagranicznych oraz rozwój rodzimej przedsiębiorczości. Obecnie szacuje się, że sam sektor nowoczesnych usług w Krakowie to ponad 230 centrów, które świadczą usługi w ok. 30 językach, poczynając od angielskiego czy niemieckiego, a kończąc na arabskim, szwedzkim czy hebrajskim.

Rynek

Kraków nadal przyciąga inwestorów, chociaż musi się mierzyć z problemami, jakie epidemia sprowadziła na gospodarkę, w tym również turystykę i kulturę. Samorząd, podejmując wiele własnych inicjatyw, wspiera lokalny biznes i przedsiębiorców, którzy stanowią podstawę rozwoju.

Miasto, dotychczas przyciągające jak magnes wielki i mały biznes, stawiające na innowacyjność i potencjał zaplecza badawczego i naukowego, stara się skutecznie wspierać ten kierunek, który sprzyja zbliżaniu wynalazców i biznesu. Inwestują u nas nie tylko instytucje finansowe, firmy z sektora high-tech, ale i prężnie działają startupy – każda z tych branż i każdy z tych poziomów, poczynając od jednoosobowej działalności gospodarczej, a kończąc na globalnych markach, umożliwiają miastu wchodzenie na nowe ścieżki rozwoju.

Kraków jest miastem w którym chce się żyć, pracować i tworzyć przyszłość!

About the city
Kraków For Business

Kraków w Social mediach