POZNAJ KRAKÓW

Kraków

Współczesny Kraków to nie tylko europejska metropolia i ośrodek potrafiący łączyć umiejętnie tradycję z nowoczesnością, ale miasto, które chce wskazywać kierunki rozwoju i być wzorem dla innych. Rozwój miasta opiera się na szeregu strategicznych działań, których głównym priorytetem jest podnoszenie jakości życia mieszkańców poprzez tworzenie nowoczesnych, a jednocześnie przyjaznych i zielonych miejsc do zamieszkania i wypoczynku oraz kreowanie obszarów atrakcyjnych inwestycyjnie.

Plac Centralny

Kraków to jedno z najatrakcyjniejszych gospodarczo miast Europy Środkowo-Wschodniej. Taka marka wpływa znacząco na liczbę lokowanych tu inwestycji zagranicznych oraz rozwój rodzimej przedsiębiorczości. Na chwilę obecną, szacuje się, że sam sektor nowoczesnych usług w Krakowie to ponad 170 centrów. Centra te świadczą usługi w ok. 30 językach, poczynając od języka angielskiego czy niemieckiego, a kończąc na arabskim, szwedzkim czy hebrajskim. Roczna wartość ekonomiczna krakowskiego sektora nowoczesnych usług szacowana jest na ok. 2 mld $.

Kolejnym sektorem, który odnotowuje już od lat rekordowe wyniki jest turystyka. Z roku na rok przybywa pod Wawel coraz więcej odwiedzających, także tych z zagranicy. W 2017 roku Kraków odwiedziło niemal 13 mln ludzi.

Rynek

Nasze miasto niewątpliwie przyciąga jak magnes wielki i mały biznes. Inwestują u nas instytucje finansowe, firmy z sektora high-tech, bardzo prężnie działają startupy – każda z tych branż i każdy z tych poziomów, poczynając od jednoosobowej działalności gospodarczej, a kończąc na globalnych markach, umożliwiają miastu eksplorację nowych, dotąd raczkujących obszarów rozwoju.

Na tych właśnie fundamentach Kraków chce budować swoją przyszłość.

Wawel nocą
Miasto Kraków