Poznaj Kraków

POZNAJ KRAKÓW

Kraków

Współczesny Kraków to nie tylko europejska metropolia i ośrodek potrafiący łączyć umiejętnie tradycję z nowoczesnością, ale miasto, które chce wskazywać kierunki rozwoju i być wzorem dla innych. Rozwój miasta opiera się na szeregu strategicznych działań, których głównym priorytetem jest podnoszenie jakości życia mieszkańców poprzez tworzenie nowoczesnych, a jednocześnie przyjaznych i zielonych miejsc do zamieszkania i wypoczynku oraz kreowanie obszarów atrakcyjnych inwestycyjnie.

Plac Centralny

Kraków to jedno z najatrakcyjniejszych gospodarczo miast Europy Środkowo-Wschodniej. Taka marka wpływa znacząco na liczbę lokowanych tu inwestycji zagranicznych oraz rozwój rodzimej przedsiębiorczości. Na chwilę obecną, szacuje się, że sam sektor nowoczesnych usług w Krakowie to ponad 170 centrów. Centra te świadczą usługi w ok. 30 językach, poczynając od języka angielskiego czy niemieckiego, a kończąc na arabskim, szwedzkim czy hebrajskim. Roczna wartość ekonomiczna krakowskiego sektora nowoczesnych usług szacowana jest na ok. 2 mld $.

Kolejnym sektorem, który odnotowuje już od lat rekordowe wyniki jest turystyka. Z roku na rok przybywa pod Wawel coraz więcej odwiedzających, także tych z zagranicy. W 2017 roku Kraków odwiedziło niemal 13 mln ludzi.

Rynek

Nasze miasto niewątpliwie przyciąga jak magnes wielki i mały biznes. Inwestują u nas instytucje finansowe, firmy z sektora high-tech, bardzo prężnie działają startupy – każda z tych branż i każdy z tych poziomów, poczynając od jednoosobowej działalności gospodarczej, a kończąc na globalnych markach, umożliwiają miastu eksplorację nowych, dotąd raczkujących obszarów rozwoju.

Na tych właśnie fundamentach Kraków chce budować swoją przyszłość.

Wawel nocą
Miasto Kraków

WSPÓŁPRACA

zostań członkiem klastra
oferta klastra
członkowie klastra
weź udział w projekcie klastra