Akademia LifeScience StartUp – edycja II

2305

Cel projektu:

Celem projektu jest systematyczne wspieranie społeczności innowatorów z sektora life science w Małopolsce w przygotowaniu i rozwijaniu przedsięwzięć biznesowych opartych na innowacyjnych pomysłach i technologiach, rozwiązujących problemy z zakresu zdrowia i jakości życia.

Główną częścią projektu jest cykl 5 spotkań warsztatowych, w ramach których początkujący przedsiębiorcy zdobędą wiedzę konieczną do efektywnego działania w procesie rozwijania innowacyjnych produktów i wprowadzania ich na rynek. Każde z kolejnych spotkań warsztatowych będzie poświęcone kolejnym zagadnieniom związanym z przedsiębiorczością innowacyjną, a wszystkie razem złożą się na solidny zastrzyk wiedzy, którą uczestnicy będą mogli przekuć w praktykę.

Tematy warsztatów obejmować będą wiedzę i umiejętności w obszarach:

  • Modele biznesowe w dynamicznym otoczeniu – czyli jak zaprojektować innowacyjny biznes w warunkach ciągłych zmian (28.IX.2021)
  • Finansowanie rozwoju – czyli skąd i jak pozyskać fundusze na start i kolejne etapy rozwoju biznesu (30.IX.2021)
  • Marketing i promocja – czyli jak zdefiniować i wdrażać strategie, które zapewnią przychody (05.X.2021)
  • Pitch Deck – czyli jak sformułować i przedstawić pomysły na biznes (07.X.2021)
  • Własność intelektualna – czyli jak zabezpieczyć i wykorzystać wartość pomysłu (12.X.2021)

W projekcie może wziąć udział każdy, kto planuje przedsięwzięcie biznesowe, lub już je rozpoczął i potrzebuje wsparcia merytorycznego. Warunkiem jest działalność w sektorze life science na terenie Małopolski.

Ponadto uczestnicy otrzymają wsparcie promocyjne w mediach Klastra Lifescience Kraków, a także będą mogli uczestniczyć w Otwartym Forum Współpracy i Innowacji dla Zdrowia i Jakości Życia – Life Science Open Space 2021.

Akademia LifeScience StartUp – kontynuacja pilotażowego programu szkoleń dla nowych firm adresowana jest do dwóch grup docelowych:

  • Studenci, doktoranci i pracownicy naukowi uczelni i instytucji badawczych związanych z sektorem life science z Małopolski, którzy chcą wykorzystać swoje zdolności i możliwości w działalności biznesowej. Grupa szacowana jest na 16 tys. osób w Krakowie.
  • Przedsiębiorcy, innowatorzy, którzy rozpoczęli i prowadzą działalność gosp. nie tylko w life science i chcą ją rozwijać w większej skali. Grupa szacowana jest na min. 40 startupów z sektora life science oraz 50+ startupów z innych sektorów.

Głównym celem projektu jest wspieranie społeczności innowatorów i przedsiębiorców z Małopolski w przygotowaniu i rozwijaniu przedsięwzięć biznesowych opartych na innowacyjnych pomysłach i technologiach, adresujących problemy z zakresu zdrowia i jakości życia. Cel ten zostanie osiągnięty poprzez program szkoleń poparty praktycznymi warsztatami dla małych, innowacyjnych przedsiębiorstw, w tym Startupów, które podejmują działania skierowane bezpośrednio na walkę z covid-19 lub pośrednio na walkę ze skutkami epidemii.

Chcesz wziąć udział w kolejnej edycji Akademii LifeScience StartUp? Zgłoś swój udział już dzisiaj!

Poprzedni artykułLogo Klastra na wakacjach – weź udział w konkursie !
Następny artykułProdukujesz żywność? – dowiedz się jak eksportować swoje produkty do Japonii