Life Science Open Space 2017 – podsumowanie

446
Life Science Open Space 2017 za nami

Life Science Open Space 2017 odbyło się w dniu 19 października 2017r. w ICE Centrum Kongresowym w Krakowie. Formuła konferencji umożliwiała uczestnikom aktywny udział przede wszystkim przez indywidualne spotkania w ramach networkingu, przez zaprezentowanie się w sesjach tematycznych – Telemedycyna; Innowacyjny Szpital; Druk 3D w Medycynie; Nowoczesna Diagnostyka i Terapia; Technologie i urządzenia medyczne; Badania nad rozwojem leków; Aktywne i Zdrowe Życie, Srebrna Gospodarka; StartUp Scena; Zdrowa Żywność i Żywienie; Kariera w Life Science; Środowisko i Biogospodarka; Kosmetologia; Sztuczna Inteligencja; Podologia, jak również przez prezentację na własnym stoisku (w tym roku było ich 35). Prezentacje tematyczne dzieliły się na kategorie Open Innovation, Demo/Premiera, Wydarzenie, Kariera, StartUp oraz Wyzwanie. Sesje tematyczne odbywały się 3 trzech salach równolegle.

W Life Science Open Space 2017 uczestniczyło ponad 360 osób. Obecni byli przedstawiciele zarówno Partnerów Klastra LifeScience Kraków, jak i osoby do tej pory z Klastrem nie związane. Spotkać można było partnerów do rozwoju innowacyjnych projektów, pasjonatów i użytkowników technologii i innowacji dla zdrowia i jakości życia.

Life Science Open Space 2017 za nami

Do organizatora LSOS 2017 wpłynęło 76 abstraktów, z czego 4 z nich zostały odrzucone, a 2 osoby zrezygnowały. Do udziału w konferencji zakwalifikowało się 70 prezentacji. Dodatkowo każdy z liderów sesji wygłosił prezentację wprowadzającą do danego tematu. Największą popularnością cieszyły się tematy związane ze startupami w life science. Łączna liczba prelegentów biorących udział w konferencji to 110.

Najlepszych prelegentów nagrodzono w trzech kategoriach.

Life Science Open Space 2017 za nami

Za “najlepszą prezentację” uznano wystąpienie Jacka Dyguta oraz Piotra Piwowara z firmy CompleVita oraz Akademii Górniczo-Hutniczej pt. “Nowe podejście do leczenia wad statycznych stóp w tym palucha koślawego“. Nagrodę tę przyznali uczestnicy, którzy podczas trwania konferencji mogli oddawać głosy na swoich faworytów.

Nagrodę za “Najlepszy przykład praktycznego podejścia do koncepcji Open Innovation” otrzymała Monika Linca ze Stowarzyszenia Wiosna za prezentację pt. “W stronę nowego paradygmatu opieki medycznej – Szlachetna “PACZKA Lekarzy”“. Nagroda została przyznana przez Fundację Klaster LifeScience Kraków.

W tym roku kolejny raz została przyznana nagroda specjalna dla StartUpów – możliwość zaprezentowania się przed Funduszami Inwestycyjnymi podczas Międzynarodowej Konferencji Finansowanie w LifeScience w dniu 27 października 2017 w Krakowie. Nagrodę zdobył Kamil Kipiel z firmy Medical Simulation Technologies za prezentację pt. “Medical Simulation Technologies – med-tech Start-Up“. Nagrodę przyznał Roland Kozłowski z Life Science Business Consulting oraz Kazimierz Murzyn z Klastra LifeScience Kraków.

Po wszystkich sesjach tematycznych odbyło się uroczyste zakończenie konferencji. Mogliśmy posłuchać inspirujących przemówień młodych ludzi, którzy opowiedzieli nam czym jest dla nich sukces. Galę zakończenia umilał występ Grupy Zawrat.

Life Science Open Space 2017 za nami

Galerię zdjęć z Life Science Open Space 2017 można oglądnąć na http://bit.ly/2zndu00