LifeScience Open Space 2014 – relacja

Za nami kolejna edycja wydarzenia LifeScience Open Space, którego organizatorem był Klaster LifeScience Kraków. W środę, 22 października w krakowskich Fortach Kleparz odbyła się konferencja, której tematem wiodącym było hasło:„Idee i technologie dla zdrowia i jakości życia”.

Konferencja  zgromadziła zarówno wynalazców, deweloperów, inwestorów, przedsiębiorców, projektantów, eksploatatorów,  jak i naukowców zajmujących się na co dzień tematyką life science. W ciągu całego dnia przedstawiono 13 referatów, a każdy z nich wzbudzał żywe zainteresowanie wśród słuchaczy. Przedstawiciele różnych dyscyplin chętnie włączali się do dyskusji i zadawali pytania prelegentom. Istotą wydarzenia LSOS był jednak fakt, że wiele ciekawych dyskusji oraz nawiązywanie nowych kontaktów odbywało się nie na sali głównej, lecz w kuluarach.

Poruszono kwestie związane z rozmaitymi innowacjami klinicznymi takimi jak mHealth,  eHealth czy telemedycyna. Dyskutowano o sensie i wygodzie diagnostyki  oraz medycyny personalizowanej typu medyczne aplikacje mobilne.

Przedstawiono również technologie związane z designem w life science. Szeroko omawiano kwestie związane z transferem i szerzeniem wiedzy oraz wymianą informacji naukowych w branży life science.

Niezwykle ciekawe były referaty związane z nowatorskimi metodami otrzymywania nośników leków, farmaceutyków przeciwwirusowych czy też nanometali. Celem naukowców  było przedstawienie innowacyjnego produktu i znalezienie partnera zainteresowanego dalszym rozwijaniem projektu.

Podsumowaniem sesji był panel dyskusyjny „The Opinion Collider”, który miał na celu wywołanie dyskusji dotyczącej innowacyjnych działań w Polsce i Europie.

Pośród ofert przedstawionych na LSOS 2014 wyłoniono najciekawsze prezentacje w dwóch kategoriach. Nagrodę za najlepszy przykład praktycznego podejścia do koncepcji Open Innovation  otrzymał  Maciej Szaleniec za prezentację pt. „Biokatalityczna hydroksylacja cholesterolu i jego pochodnych”. W drugiej kategorii : ”Najciekawsza, najbardziej przekonująca prezentacja” nagrodzono Aleksandra Biesiadę za referat: „mHealth: zdrowie układu ruchu”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Life Science Open Space oraz zapraszamy za rok do uczestniczenia w kolejnej edycji wydarzenia dedykowanego konsolidacji innowacji w dziedzinie life science.

Zobacz video relację z Life Science Open Space 2014!

m_IMG_2947

 

Więcej zdjęć z wydarzenia do oglądnięcia w galerii.