Relacja z Life Science Open Space 2013

8 października 2013 r. odbyła się kolejna edycja Life Science Open Space.

LSOS 2013 ma charakter forum Bio-Regionu Małopolska i Klastra LifeScience Kraków – jest okazją do zaprezentowania własnej działalności i oferty oraz do nawiązania nowych kontaktów i współpracy w regionie i na arenie międzynarodowej. Formuła „open space” nawiązuje do koncepcji „otwartej innowacji” (a także „otwartego umysłu” – open mind), zachęca do współpracy, rozmów oraz promuje efektywne wykorzystanie wiedzy, umiejętności i wzajemnych możliwości.

Ideą tych spotkań jest promocja rozwiązań innowacyjnych w dziedzinie life science. Tym razem uczestnicy mogli podzielić się swoimi pomysłami w obszarze „Nauka i innowacje dla zdrowia i jakości życia”.

Tematyka jest obszerna, dlatego wśród prezentacji, znalazły się zagadnienia, które pod względem rozwiązań należą do różnych obszarów technologii, ale spaja je wspólna idea – poprawa jakości życia.

Na konferencji można było zapoznać się m.in. z zastosowaniem mobilnych technologii medycznych, dzięki którym możliwe będzie monitorowanie parametrów medycznych w warunkach domowych, aplikacją pozwalającą zachować dobre zdrowie i kondycję, nowoczesnymi metodami uzyskiwania oczyszczonych preparatów białkowych.

To co rzuca się w oczy obserwatorowi takich spotkań – to ogromny potencjał innowacyjności drzemiący w polskich przedsiębiorstwach i organizacjach,  który pozwala myśleć optymistycznie o roli naszego regionu jako inkubatora zmian, a także z całą pewnością dostarczy kolejnych pomysłów na następną edycję Open Space.

Krzysztof Grudnik

 

Zapraszamy też na stronę konferencji, gdzie można znaleźć więcej szczegółów nt. wydarzenia i pobrać abstrakty prezentacji: www.lifescienceopenspace.com

Galeria zdjęć do obejrzenia tutaj.