Relacja z Life Science Open Space 2015

8 października 2015 roku w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków odbyła się kolejna edycja wydarzenia Life Science Open Space.

Life Science Open Space to okazja do przedstawienia innowacyjnych rozwiązań, a przede wszystkim oferty współpracy w ramach prezentowanych projektów. Formuła Open Space nawiązuje do koncepcji Otwartej Innowacji.

Tematem tegorocznego spotkania było hasło Zdrowie i Jakość Życia. Wśród prezentacji, znalazły się zagadnienia związane z Inteligentnymi Specjalizacjami Województwa Małopolskiego. Przedstawiono produkty i technologie stosowane w profilaktyce, diagnostyce, leczeniu i rehabilitacji. Słuchacze mieli okazję zapoznać się z zastosowaniem mobilnych technologii medycznych, ideą innowacyjnego szpitala, a także nowych technologii terapeutycznych. Szeroko omawiano kwestie związane z biogospodarką, nowoczesnym, zrównoważonym rolnictwem oraz zdrową żywnością. Wszystkie prezentacje łączyła wspólna idea – poprawa jakości życia.

Uczestnikami Life Science Open Space byli przedstawiciele nauki i biznesu z obszaru life science z całej Polski. Prezentacje wywołały gorącą dyskusję wśród uczestników konferencji. Poza debatą na sali wykładowej, nawiązywanie nowych kontaktów odbywało się podczas sesji networkingowych, w trakcie przerw.

Prezentacje oceniane były przez Jury w składzie: Karolina Heksel (Fundacja Inicjatyw Innowacyjnych), Natalia Martuzalska (Biotechnologia pl) oraz Kazimierz Murzyn (Klaster LifeScience Kraków). Pośród ofert przedstawionych na konferencji wyłoniono najciekawsze prezentacje w dwóch kategoriach.

  • Nagrodę za Najlepszą prezentację otrzymała pani Patrycja Wizińska-Socha za prezentację Pregnabit – telemedyczny monitoring dobrostanu płodu. Fundatorem nagrody jest Portal Biotechnologia.pl.
  • Nagrodę za  Najlepszy przykład praktycznego podejścia do otwartej innowacji przyznano panom Bartłomiejowi Widlarzowi i Rafałowi Billowi, za prezentację Knee Parkour Wearable. Sponsorem nagrody jest Fundacja Inicjatyw Innowacyjnych.

Po raz pierwszy w historii LSOS, przedstawiciel firmy PerkinElmer pan Andrzej Kasprzak zaprezentował wyzwanie w sesji Open Challenge. Firma PE jest zainteresowana pozyskaniem nowych metod lub udoskonaleniem metod istniejących (np. poprzez konwersję testów ELISA na metodę ALPHA) przy wykorzystaniu opisanego zjawiska i technologii ALPHA w zastosowaniach diagnostycznych chorób zwierząt i roślin. Do wygrania tablet iPad2 64Gb oraz 20 tysięcy złotych! Szczegóły znajdziecie tutaj.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Life Science Open Space. Już teraz zapraszamy do uczestniczenia w kolejnej edycji wydarzenia!

Wszystkie abstrakty, zawierające wasze idee są dostępne do pobrania na www.lifescienceopenspace.pl.

IMG_5135

Więcej zdjęć z wydarzenia do oglądnięcia w galerii.