Zostań Ekspertem Klastra i weź udział w HACK4ELDER advantAGE, 22-23 września w Bilbao

455
HACK4ELDER advantAGE

Szukamy przedstawicieli innowacyjnych firm, którzy razem z Klastrem LifeScience Kraków pojadą do Bilbao, aby jako reprezentacja Krakowa aktywnie uczestniczyć w międzynarodowej imprezie HACK4ELDER advantAGE, której celem jest rozwijanie technologicznych i nietechnologicznych pomysłów, usług, nowych modeli ekonomicznych lub nowych ścieżek, wspomagających osoby starsze w pełnym wykorzystaniu swojego potencjału i wartości w społeczeństwie.

Jeżeli jesteś osobą kreatywną, rozumiesz środowisko, wyzwania i problemy osób starszych, reprezentujesz Start-Up lub MŚP – zgłoś się do naszego zespołu ekspertów. Tematy, w których możesz się wykazać to:

  • autonomia i niezależne życie,
  • zrównoważona i kompleksowa opieka,
  • włączenie osób starszych do społeczeństwa (miejsce pracy, rodzina, edukacja …),
  • poli-pharmacy: przestrzeganie i plany medyczne,
  • szkolenie i coaching w zakresie wspomaganego aktywnego uczenia się,
  • nowe modele biznesowe (przedsiębiorstwa społeczne).

Klaster LifeScience Kraków we współpracy z Miastem Kraków organizuje wyjazd na misję ekspercką, współfinansowaną w ramach projektu ProBio Małopolska (Uwaga! Uczestnictwo jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych, jednak dofinansowanie udziału możliwe jest tylko dla firm MŚP). Uczestnicy, tworzący zespół zadaniowy, wezmą udział w dwudniowej imprezie, w ramach której, w międzynarodowym, kreatywnym i multidyscyplinarnym środowisku mają możliwość opracowania i przedstawienia rozwiązań w odpowiedzi na w/w wyzwania, a także mają szansę na wygranie 1000€ nagrody! Więcej szczegółów nt. imprezy na stronach organizatora: https://hack4age.com/hackaton-hack-4-elder-biscay. Klaster jest partnerem tego przedsięwzięcia w ramach europejskiej Grupy Roboczej Active Healthy Aging (AHA).


W ramach projektu Promocji Gospodarczej Małopolski (ProBio-M) wspieramy udział małopolskich MŚP w wyjazdach na imprezy targowe i partneringowe, wspierające rozwój i nawiązywanie międzynarodowych relacji biznesowych oraz promowanie innowacyjnych produktów i usług (Projekt ProBio Małopolska).

ProBio Małopolska


Uczestnicy HACK4ELDER advantAGE, zostaną zaproszeni do współpracy przy organizacji AHA-Thonu, jesienią br. w Krakowie. Zgłoś swoją kandydaturę na adres fundacja@lifescience.pl podając krótko swoją motywację – skontaktujemy się w celu ustalenia dalszych szczegółów. Liczba miejsc jest ograniczona.

Czekamy na zgłoszenia


Projekt współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.

Urząd Miasta Krakowa

POZNAJ KRAKÓW
Poprzedni artykułDzień Informacyjny Zdrowie w Programie Horyzont 2020
Następny artykułBadania genetyczne i biobankowanie – nadchodzą nowe regulacje prawne