Warsztaty dla zainteresowanych BIO-QED, 10 maja 2017 r.

Warsztaty dla zainteresowanych BIO-QED

Warsztaty dla zainteresowanych BIO-QED

Celem projektu Bio-QED jest otwarcie nowych dróg przemysłowych do produkcji ważnych substancji chemicznych BDO i IA z odnawialnych źródeł, a nie źródeł petrochemicznych. W projekcie tym połączyło swoje mocne strony 13 partnerów z 7 krajów (Włochy, Belgia, Niemcy, Holandia, Chorwacja, Hiszpania i USA), aby z powodzeniem utworzyć łańcuchy wartości, począwszy od zasobów odnawialnych, aż do gotowego produktu, takiego jak Polimery lateksowe z itakonianów alkilu. Bio-QED jest na dobrej drodze do pomyślnego wprowadzenia produktów z laboratoriów biotechnologicznych na rynek poprzez zwiększanie produkcji.

Warsztaty zostaną zorganizowane w związku z 10. Międzynarodową Konferencją na temat Materiałów Biologicznych. Po krótkim przeglądzie projektu i rynku chemikaliów BDO i IA w ramach platformy Bio-QED, pozostałe warsztaty skupią się na zastosowaniach tych łańcuchów wartości. Uczestnicy warsztatów nie tylko będą mieli okazję do dyskusji na warsztatowej przerwie kawowej wraz z uczestnikami BMC, ale również pod koniec warsztatów, będą mogli zapoznać się z innymi obiecującymi technologiami i nowatorskimi pomysłami podczas prezentacji do wyboru „Bio-Based Material of the Year”. Podczas przerwy obiadowej w BMC uczestnicy warsztatu będą mieli okazję nawiązać kontakt z innymi uczestnikami BMC.

Więcej szczegółów o wydarzeniu na stronie www.bio-qed.eu/workshop.


W ramach projektu Promocji Gospodarczej Małopolski (ProBio-M) wspieramy udział małopolskich MŚP w wyjazdach na spotkania eksperckie / misje gospodarcze dotyczące współpracy przy rozwoju innowacyjnych produktów i usług (Projekt ProBio Małopolska).

Uczestnicy delegacji organizowanej przez Klaster LifeScience Kraków otrzymują dofinansowanie kosztów podróży, pobytu oraz ubezpieczenia, a także wsparcie merytoryczne w przygotowaniu oferty i organizacji spotkań.


Więcej informacji o zasadach naboru i udziału na stronie projektu:
Misje gospodarcze ProBio Małopolska.

Nie zwlekaj! Zgłoś swój udział już dzisiaj!

Skontaktujemy się w celu omówienia szczegółów.

Zapisz się