TEDMed 2015 Streaming w Klastrze LifeScience Kraków

97

Zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji rozpoznawalnej na całym świecie konferencji TEDMED 2015. Wydarzenie odbędzie się w Palm Springs, CA w dniach 18 – 20 listopada br. Dobra wiadomość jest taka, że nie musisz podróżować do Kalifornii, aby wysłuchać znanych naukowców, innowatorów i aktywistów. W dniach 23 listopada – 2 grudnia w Parku Life Science zapraszamy na transmitowane sesje TEDMED 2015. Już po raz drugi, razem z Klastrem LifeScience Kraków możesz wziąć udział w spotkaniu, które zrewiduje Twoje wyobrażenia i wiedzę o zdrowiu i medycynie.

W tym roku przewidzianych jest osiem sesji, z których każda dotyczyć będzie innej sfery medycyny:

  1. Human Explorations – Sesja pozwoli zgłębić najbardziej intensywne ludzkie doznania. Obnaży mity na temat naszych seksualnych doświadczeń. Odkryje, w jaki sposób utożsamiamy się z naszym genomem. Przedstawi nowe, rozwijające się technologie pozwalające na wprowadzanie zmian w DNA. Pokaże w jaki sposób można w maksymalnym stopniu wykorzystać potencjał ludzkiego mózgu. A to wszystko okraszone inspirującymi doznaniami muzycznymi.
  2. Mind Matters –  Poznaj tajemnice mózgu! Od niesamowitej mądrości, która drzemie w korze mózgowej , przez „niewidzialne” rany i dysfunkcje umysłu, aż po najnowsze osiągnięcia neurologii i wciąż jeszcze niezbadane sekrety tego organu.
  3. Catalyzing Great Science – Podczas tej sesji poznasz Katalizatory Wielkiej Nauki. Są to ludzie, którzy nie boją się łamać paradygmatów naukowych, pokonywać bariery stojące między środowiskiem akademickim a przemysłem, a w końcu łączyć pozornie niezwiązane ze sobą dziedziny by stworzyć coś naprawdę przełomowego.
  4. Back to Basics – Doskonalenie kultury zdrowia i higieny – wydaje się rzeczą powszechną i oczywistą, jednak w rzeczywistości zależy ona od wielu czynników daleko wykraczających  poza ramy tradycyjnej opieki zdrowotnej, i tu pojawia się problem… Razem z mądrymi i zdeterminowanymi innowatorami poznaj zasady, które pozwolą na rozwój kultury zdrowia w dzisiejszych społeczeństwach.
  5. Food Fix – Poznaj kuszące menu, pełne interesujących opinii na temat wpływu jedzenia na zdrowie. Wśród prelegentów: antropolog miejskiego jedzenia, genetyk, który powtórnie przetwarza mięso i nabiał oraz działacz związany z kwestiami żywienia na całym świecie. Bon appetit!
  6. Techno-Utopia – Ta sesja będzie pełna błyszczącego techno- optymizmu! Poznacie nowe technologie o szerokich zastosowaniach dla zdrowia i medycyny. Posłuchacie o innowacyjnych sensorach, których celem jest zmniejszenie inwazyjności opieki medycznej. Dowiecie się także, czy możliwa jest replikacja sztucznego DNA w warunkach naturalnych.
  7. Who Cares for Health Care? – Sesja zawiera ciekawe historie z różnych perspektyw, które ujawnią zaskakujące i niedocenione wyzwania stojące przed systemem opieki zdrowotnej.
  8. Out There – Sesja dotyczyć będzie nowych odkryć, które wciąż jeszcze balansują na granicy prawdziwej nauki i science fiction.

Prelegentami TEDMED 2015 będą specjaliści z dziedziny medycyny i bioetyki, naukowcy i pionierzy w propagowaniu zdrowia, innowacyjni działacze, a także artyści i aktywiści z całego świata. Poznaj prelegentów!

Czym jest TEDMED 2015?

TEDMED jest imprezą powstałą na bazie TED i TEDx, której celem jest zainspirowanie uczestników krótkimi wystąpieniami i zapierającymi dech w piersiach występami artystycznymi. Intencją twórców jest stworzenie globalnej debaty na temat przełomowych i ważnych osiągnięć ostatniego roku dla zdrowia i medycyny.

Klaster LifeScience Kraków jako partner wydarzenia będzie transmitowć sesje TEDMed 2015 w dwóch częściach:

  1. 23 – 25 listopada,
  2. 30 listopada – 2 grudnia.

Miejsce: Life Science Park, ul. Bobrzyńskiego 14 w Krakowie, bud C, sala teatralna, parter

Wstęp: bezpłatny

Rejestracja: formularz

Terminy transmisji sesji: TedMed2015-plan

Strona główna wydarzenia TEDMED 2015.