TEDMED 2016 – Transmisja Na Żywo w Parku LifeScience

110
TedMed 2016

Już po raz trzeci, razem z Klastrem LifeScience Kraków możesz wziąć udział w spotkaniu transmitowanym prosto z Palm Springs w Stanach Zjednoczonych, które zrewiduje Twoje wyobrażenia i wiedzę na temat zdrowia i medycyny.

TEDMED to niezależna edycja słynnej konferencji TED, dedykowanej „ideom wartym rozprzestrzeniania”. TED Talks zostały obejrzane online ponad dwa miliardy razy na całym świecie.

Jeśli chcemy ulepszyć świat, najpierw musimy wyobrazić sobie nowe możliwości. Przekonani są o tym zarówno zatwardziali sceptycy jak i wizjonerzy.

Jako dzieci, jesteśmy zachęcani do zadawania pytań i snucia wielkich marzeń. Lecz kiedy stajemy się dorośli, nasza wyobraźnia jest ograniczana przez postrzeganie praktyczności i zgodności społecznej. A co by było, gdybyśmy pozwolili sobie ponownie zadawać kreatywne pytania? Dokąd zaprowadziłoby nas poszukiwanie na nie odpowiedzi?
TEDMED 2016 to zadawanie pytań, to ważność rozmowy i wielkich marzeń – to wyobrażanie sobie możliwości, które motywują postęp w dziedzinie zdrowia i medycyny. TEDMED 2016 można podsumować w dwóch prostych ale mocnych słowach „Co jeśli?”.

W tym roku przewidzianych jest siedem sesji, z których każda dotyczyć będzie innej sfery medycyny i odpowiadać będzie na pytanie „Co jeśli?”:

  1. Invisible Threats / Niewidoczne Zagrożenia: Co jeśli potrafilibyśmy ujawniać i mierzyć się z niewidocznymi zagrożeniami zdrowia?
  2. Audacious / Zuchwali: Co jeśli wizjonerzy rządziliby światem?
  3. New Models / Nowe Podejścia: Co jeśli ponownie przeanalizowalibyśmy nasz sposób postrzegania problemów zdrowotnych?
  4. Endgame / Etap Końcowy: Co jeśli posiedlibyśmy wiedzę, która pozwoliłaby nam być architektami naszego starzenia oraz (ewentualnie) śmierci?
  5. Fringe / Przekraczanie Granic: Co jeśli zewnętrzne krawędzie ludzkiego doświadczenia mogłyby zapewnić rozwiązania codziennych problemów?
  6. Social + Science / Sfera socjalna + Wiedza: Co jeśli moglibyśmy stworzyć silniejszą kulturę zdrowia poprzez odpowiednie adresowanie jej czynników społecznych i środowiskowych?
  7. Truth and Beauty / Prawda i Piękno: Co jeśli odkrylibyśmy piękno podczas konfrontacji z trudnymi prawdami?


Kiedy?

1-3 grudnia 2016

Gdzie?

LifeScience Park | ul. Bobrzyńskiego 14 | Kraków

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

Nie zwlekaj! Zgłoś się już dzisiaj!

Zapisz się

Strona główna wydarzenia: TEDMED 2016.