Konferencja “Innovation Ecosystems”

254
Konferencja Innovation Ecosystems

W imieniu międzynarodowej organizacji Innovation Forum, w tym polskiego oddziału w Krakowie, serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji: “Innovation Ecosystems” która odbędzie się 1.07.2016 r. w Krakowie.

Pod nazwą Innovation Forum kryje się zarówno coroczna konferencja gromadząca ponad 500 przedstawicieli nauki i biznesu, jak również sieć ponad 10 000 innowatorów działających wspólnie w charakterze non-profit, w celu promowania przedsiębiorczości wywodzącej się ze środowiska naukowego zarówno na szczeblu lokalnym, jak i globalnym.

Plakat KrakówPowstanie Innovation Forum w 2012 roku w Cabridge (UK) zostało zainspirowane przez przedsiębiorców z tego historycznego miasta, których zasługą jest stworzenie setek firm bazujących na wdrożeniach badań naukowych. Naszym celem jest rozpowszechnianie „fenomenu Cambridge”, a tym samym zainspirowanie oraz wsparcie badaczy i naukowców w ich drodze związanej z komercjalizacją prac naukowych oraz rozwojem przedsiębiorczości.

Innovation Forum szybko rozwinęło się do wiodącej międzynarodowej sieci networkingowej. Liczy obecnie 15 oddziałów, ściśle współpracujących z wiodącymi przedsiębiorstwami oraz instytucjami naukowymi zarówno w Europie, Stanach Zjednoczonych, jak i Azji. Nasza coroczna, dwudniowa konferencja w Cambridge gromadzi czołowych przedstawicieli przemysłu, agencji rządowych, inwestorów oraz naukowców – łącząc ich z ponad 500 badaczami i innowatorami z całego świata. Jesteśmy niezależną organizacją, działającą w bliskiej współpracy z wieloma międzynarodowymi, czołowymi ośrodkami akademickimi.

Dzięki naszej sieci kontaktów, dążymy do budowania trwałych, otwartych społeczności zrzeszających naukowców, decydentów politycznych i praktyków przemysłu w celu tworzenia platformy służącej definiowaniu, omówieniu i rozwiązywaniu lokalnych i globalnych wyzwań.


Szczegółowe informacje na temat konferencji oraz rejestracji na stronie organizatora: http://krakow.inno-forum.org/event/innovation-ecosystems/

Konferencja Innovation Ecosystems

Poprzedni artykułKonferencja: “Środowisko bez Barszczu Sosnowskiego”
Następny artykułSpotkanie B2B branży LifeScience – Kraków 2016