The Fourth International Conference of Cell Biology

151
Cell Biology

The Fourth International Conference of Cell Biology to czwarta edycja międzynarodowej konferencji organizowanej przez Koło Naukowe Biologii Komórki, która odbędzie się 11 i 12 maja w Instytucie Zoologii i Badań Biomedycznych Wydziału Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Uczestnicy corocznie mają możliwość podzielenia się wynikami swoich badań z  naukowym środowiskiem, jak również doskonalenia swoich umiejętności prezentacji i  dyskusji podczas sesji referatowych oraz sesji posterów eksperymentalnych. Również studenci dopiero rozpoczynający swoją karierę naukową i nieposiadający jeszcze wyników badań, które mogliby zaprezentować podczas konferencji, mają okazję spróbować swoich sił dzięki sesji posterów teoretycznych. Dzięki temu organizatorzy zapewniają możliwość zdobycia cennego międzynarodowego doświadczenia najbardziej zaangażowanym, młodym naukowcom. Najlepsze wystąpienia w każdej kategorii, wyłaniane na podstawie opinii Rady Naukowej konferencji, na którą składają się eksperci wielu dziedzin biologii komórki, są  nagradzane atrakcyjnymi nagrodami. Uczestnicy są wyposażani przez organizatorów w zestaw konferencyjny, który zawiera gadżety i materiały promocyjne. Mogą oni również wziąć udział w warsztatach oraz w spotkaniu integracyjnym, które stanowi atrakcyjną możliwość wymiany myśli, utrwalenia już zawiązanych znajomości oraz nawiązania nowych.

Na corocznym wydarzeniu goszczą znamienite osobistości świata naukowego, takie jak Dyrektor Centre for Neural Circuits and Behaviour oraz Profesor Fizjologii Uniwersytetu Oxfordzkiego, Gero Miesenböck, profesor Thomas Cremer z Uniwersytetu Ludwika i Maksymiliana w Monachium, czy profesor Mark Post z Uniwersytetu w Maastricht. Wśród plenarnych mówców nie brakuje również polskiego akcentu – od 2015 roku pojawili się na Konferencji w tym charakterze między innymi profesor Grzegorz Węgrzyn z Uniwersytetu Gdańskiego oraz profesor Leonora Bużańska z Instytut Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN.

W tym roku zaproszonymi naukowcami, którzy potwierdzili swoje przybycie, są  profesor Hugh Piggins z Uniwersytetu w Manchesterze, profesor Christoph Neumayer z  Uniwersytetu Medycznego w Wiedniu oraz doktor Chiara Zuccato z Uniwersytetu w Milanie.

Zapraszamy do odwiedzenia oficjalnej strony konferencji: http://www.cell.confer.uj.edu.pl/

funpage’a: https://www.facebook.com/iccb.confer/

oraz do dołączenia do wydarzenia na facebook’u: https://www.facebook.com/events/164415294282617/