InnoNeuroPharm – Dotacje na projekty badawczo-rozwojowe w sektorze farmaceutycznym i neuromedycyny

362
InnoNeuroPharm

Ruszył nabór wniosków o dotacje na projekty badawczo-rozwojowe w ramach Programu Sektorowego InnoNeuroPharm. We wtorek, 4 września, zapraszamy na pierwsze po wakacjach, specjalne, Drugie Śniadanie Klastra LifeScience Kraków, na którym wspólnie z Ekspertami PwC porozmawiamy o regułach programu i o tym jak skutecznie do niego aplikować.

InnoNeuroPharm to program wspierający projekty badawczo-rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa z sektora farmaceutycznego i neuromedycyny. Wynikiem projektów mogą być np. nowe leki; innowacyjne terapie, w tym poza lekowe; technologie wytwarzania substancji farmaceutycznych, linie pilotażowe mające na celu weryfikację działania opracowanego procesu lub technologii, nowe metody analityczne, innowacyjne metody diagnostyczne, przyrządy rehabilitacyjne, testy diagnostyczne, czy modele badań.

InnoNeuroPharm to program otwarty – z dofinansowania mogą skorzystać wszyscy przedsiębiorcy związani z sektorem, których projekty wpisują się w szeroki zakres tematyczny programu, obejmujący następujące obszary badawcze:

  1. Innowacyjne produkty lecznicze
  2. Innowacyjne technologie wytwarzania produktów leczniczych
  3. Innowacyjne metody diagnostyczne i nowe biomarkery o praktycznych zastosowaniach diagnostyczno-predykcyjnych w zakresie neuromedycyny
  4. Innowacyjne metody rehabilitacji chorych w neuromedycynie
  5. Rozwój narzędzi wspierających badania nad produktami leczniczymi

Do dofinansowania można zgłaszać Projekty o minimalnej wartości 1mln PLN. Możliwa do pozyskania dotacja może wynosić od 40 do 80% kosztów kwalifikowanych prac B+R. Możliwe jest także sfinansowanie kosztów przygotowania opracowanego rozwiązania do wdrożenia, które wynosi 90% wartości ponoszonych na ten cel kosztów w ramach określonego katalogu wydatków kwalifikowanych.

Specjalnie dla Państwa zaprosiliśmy na Śniadanie przedstawicieli firmy PwC, którzy już od ponad 15 lat doradzają Klientom w pozyskiwaniu dotacji i innych form pomocy publicznej, w tym wsparcia na projekty badawczo-rozwojowe. Aktualni członkowie zespołu Innowacji i B+R, Dotacji i Ulg PwC dotychczas pozyskali dla swoich klientów wsparcie w formie pomocy publicznej o łącznej wartości przekraczającej 4,5 mld PLNZ sukcesami wspierają swoich klientów w aplikowaniu o dofinansowanie w ramach programów sektorowych. PwC jest także wykonawcą studium wykonalności stanowiącego podstawę do uruchomienia programu InnoNeuroPharm.

Szczegółowe informacje na temat zakresu tematycznego programu oraz podstawowych zasad konkursu dostępne są w załączonym pliku pdf.

Serdecznie zapraszamy we wtorek, 4 września 2018 w restauracji Kolanko Nº 6, przy ul. Józefa 17 na krakowskim Kazimierzu.

Prosimy o zgłoszenie swojego udziału za pośrednictwem formularza.

Zapisz się


ZASADY DRUGICH ŚNIADAŃ VIP KLASTRA LIFESCIENCE KRAKÓW:

  1. Spotykamy się w czwarty wtorek miesiąca, o godzinie 9.00, w Kolanko Nº 6 przy ul. Józefa 17 na krakowskim Kazimierzu (najbliższe spotkania: 17 września, 30 października, 27 listopada).
  2. Udział w spotkaniach biorą wyłącznie Członkowie Klastra LifeScience Kraków, osoby reprezentujące zarząd, władze lub inne organy decyzyjne oraz zaproszeni goście.
  3. Uczestnicy płacą za siebie i swoich gości. Za gości specjalnych zapłacimy z budżetu Klastra.
  4. Koszt śniadania wynosi 25 zł od osoby, płatne elektronicznie przy zgłoszeniu udziału (opcja polecana) lub na miejscu gotówką – dla zainteresowanych wystawimy fakturę za usługi biznesowe.
  5. Tematy ustalamy z wyprzedzeniem. Za każdym razem powiemy krótko, co ważnego dzieje się w Klastrze. Zawsze pozostawimy też czas na “sprawy inne”.

Powyższe zasady mogą zostać uzupełnione lub zmienione – formułę Śniadań chcemy dopasować do aktualnych oczekiwań uczestników.


Wydarzenie realizowane w ramach działań zdefiniowanych w projekcie ECRI

ECRI

Poprzedni artykułBadania genetyczne i biobankowanie – nadchodzą nowe regulacje prawne
Następny artykułDigital Cardio Area zaprasza startupy, firmy i uczelnie