Living Lab – Zdrowe i Aktywne Życie

382
AHA Living-Lab

Zapisz się – weź udział, skorzystaj: FORMULARZ.

AHA Living-Lab to nowa oferta w programie Klastra LifeScience Kraków, której celem jest wsparcie przedsiębiorców i innowatorów w działaniach, których celem jest rozpoznanie, zdefiniowanie i rozwijanie innowacyjnych pomysłów, w odpowiedzi na wyzwania starzejącego się społeczeństwa oraz na potrzebę zdrowego, aktywnego i niezależnego życia (Active Healthy Aging).

Zapraszamy na pierwsze spotkanie i warsztaty, inicjujące AHA Living-Lab, które odbędzie się 5-tego czerwca w Centrum Aktywności Seniora, przy ul. Berka Joselewicza 28. Na spotkaniu przedstawimy koncepcję „living lab’ów” oraz ich celów, sposobów działania oraz możliwych korzyści i rezultatów, a także porozmawiamy o faktycznych wyzwaniach wieku senioralnego. Głównym celem warsztatów będzie nakreślenie wspólnego programu działania, w tym zasad współpracy w ramach całego łańcucha wartości, tj. od generowania pomysłów poprzez budowanie prototypów po testowanie wybranych rozwiązań i dalszą komercjalizację. Wskażemy też możliwości sfinansowania realizacji wybranych projektów.

W programie:

  • prezentacje Ekspertów:
    • „Living Lab’y – czym są, do czego służą, jaka jest ich rola, dlaczego warto, aby powstały, jakie są ich korzyści dla społeczeństwa” | Agnieszka Włodarczyk | Krakowski Park Technologiczny
    • „Wyzwania dla seniorów” | Emilia Cieniuch-Łużak | Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej
  • część warsztatowa prowadzona przez Kazimierza Murzyna; Dyrektora Zarządzającego Klastra LifeScience Kraków

Spotkanie adresowane jest do innowatorów, studentów, naukowców, przedsiębiorców, lekarzy i opiekunów związanych z promocją zdrowego stylu życia, profilaktyką zdrowego starzenia się, wspomaganiem funkcjonowania i mobilnością oraz tworzeniem rozwiązań poprawiających jakość życia osób starszych lub niesamodzielnych.

Czy „zdrowe i aktywne życie” to Twój temat? Masz pomysł? Rozwijasz produkty lub usługi przeznaczone dla osób starszych? Chcesz wiedzieć, jak skorzystać z koncepcji „żywego laboratorium”? Przyjdź na spotkanie i weź udział w warsztatach. Poznasz szczegóły projektu, zaproszeni eksperci odpowiedzą na Twoje pytania, zostaniesz partnerem Living Labu, skorzystasz.

Kiedy: 05.06.2018 r. w godzinach 16:00-18:00

Gdzie: Centrum Aktywności Seniora, ul. Berka Joselewicza 28

Zapisz się – weź udział, skorzystaj: Zapisz się


Pierwsze spotkanie AHA Living-Lab odbywa się w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji.

Spotkanie organizowane jest przy finansowym wsparciu Województwa Małopolskiego i Urzędu Miasta Krakowa.

Województwo MałopolskieUrząd Miasta Krakowa


Wydarzenie realizowane w ramach działań zdefiniowanych w projekcie ECRI

ECRI