Ulga B+R – Krok milowy w rozwoju innowacyjności przedsiębiorstw

288
Ulga B+R

Czy wiesz, że możesz zyskać 150% ulgi na działalność B&R? 

Chcesz dowiedzieć się jak działa ulga B+R i jakie są inne narzędzia wspierające innowacyjność? Dowiesz się tego na kolejnym spotkaniu z cyklu LifeScience StartUp Scena!

Udział w spotkaniu to doskonała okazja do poznania szczegółów i rozwiania wątpliwości związanych z wykorzystywaniem ulg dostępnych w obszarze B+R. Ekspertem tematu będzie firma Ayming Polska.

Punkty programu:
  • Ulga B+R od teorii do praktyki
  • Ulga dla twórców a koszt uzyskania przychodu
  • Status CBR a ulga B+R na poziomie 150%
  • Ulga strefowa na nowe inwestycje
  • Korzystanie z funduszy pomocowych

Uczestnicy spotkania otrzymają również raport opracowany przez firmę Ayming pt. „Ulga B&R – KROK MILOWY W ROZWOJU INNOWACYJNOŚCI PRZEDSIĘBIORSTW”.

Temat dodatkowy:

  • Rozliczanie 50% kosztów uzyskania przychodów dla pracowników (Przepisy ustawy PIT przewidują preferencje podatkowe dla pracowników, którzy tworzą utwory w ramach określonej działalności i przenoszą do nich prawa na pracodawcę. Mogą oni skorzystać z wyższych kosztów uzyskania przychodów – co w praktyce powoduje zmniejszenie zaliczki na podatek dochodowy oraz wzrost pensji netto pracownika. Wystąpienie dotyczyć będzie zmian jakie zaszły w możliwości skorzystania z 50% kosztów w 2018 r. i przedstawiać będzie praktyczne sposoby ich wdrożenia. Ekspertem tematu będzie Joanna Jastrząb z kancelarii Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy Sp. j.)

Ayming to międzynarodowa grupa doradcza, powstała z połączenia Alma Consulting Group i Lowendalmasaï, świadcząca usługi Business Performance Consulting w 16 krajach na świecie. Ayming Polska wspiera przedsiębiorstwa w optymalnym prowadzeniu działalności operacyjnej i osiąganiu lepszych wyników finansowych. Ayming Polska przewodniczy Zespołowi ds. Ulg Innowacyjnych w Radzie Podatkowej Konfederacji Lewiatan. W 2016 r. 80 proc. wydanych interpretacji indywidualnych dotyczących ulgi B+R powstało na wniosek Ayming Polska.

W ciągu roku Grupa realizuje globalnie ponad 15 000 projektów z zakresu pozyskiwania dotacji unijnych i ulgi na działalność B+R.

Więcej informacji na www.ayming.pl.

Kancelaria Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy Sp. j. jest jedną z wiodących kancelarii prawnych działających na rynku polskim. Specjalizuje się przede wszystkim w takich dziedzinach jak: prawo własności intelektualnej, prawo farmaceutyczne, medyczne, żywnościowe, prawo konkurencji, TMT (technologie media telekomunikacja), IT (prawo informatyczne), prawo reklamy i promocji, obsługa korporacyjna przedsiębiorstw, nieruchomości, zamówienia publiczne.

Więcej informacji na www.traple.pl.


Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy w środę, 18 lipca od 14:00 do 17.00 | Kolanko Nr. 6 na krakowskim Kazimierzu (ul. Józefa 17).

Zapisy przyjmowane są za pomocą formularza.

Zapisz się


Spotkanie organizowane jest przy finansowym wsparciu Województwa Małopolskiego i Urzędu Miasta Krakowa.

Województwo MałopolskieUrząd Miasta Krakowa


Wydarzenie realizowane w ramach działań zdefiniowanych w projekcie ECRI

ECRI