Innowacyjne wyroby medyczne – kiedy należy pomyśleć o certyfikacji?

1007

Serdecznie zapraszamy na Drugie Śniadanie VIP Klastra LifeScience Kraków, które poświęcimy tematyce wyrobów medycznych oraz ich certyfikacji.

Każdy wytwórca wyrobu medycznego, przygotowujący się do pierwszej certyfikacji ma różne obawy i wątpliwości związane z całą procedurą. Sam rynek wyrobów medycznych jest bardzo obszerny, a ponadto poszczególne  wyroby dzielą się na klasy w zależności od ryzyka związanego z ich stosowaniem oraz grupy oznaczające ich przeznaczenie.

Lista stawianych  do spełnienia wymogów  wydaje się nie mieć końca, a lawina wszelkich  przepisów i aktów prawnych jest trudna do samodzielnego przebrnięcia.

Ponadto sama klasyfikacja wyrobu medycznego odgrywa kluczową rolę –  to ona determinuje rodzaj procedury oceny zgodności, którą powinien wykonać każdy wytwórca, udowadniając tym samym, że  oceniany wybór spełnia  wszystkie zasadnicze wymagania.

O czym warto pamiętać już na etapie projektowania i rozwoju mając w planach wprowadzenie wyrobu medycznego na rynek?

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z naszym gościem, firmą  TUV NORD Polska. Ekspertem z ramienia firmy będzie pani Jowita Juźwiak – Zastępca Kierownika Jednostki Notyfikowanej certyfikującej wyroby medyczne. Doświadczony audytor wyrobów medycznych.

Czekamy na Państwa we wtorek, 18 czerwca  2019 roku,  o godzinie 9:00, w restauracji Kolanko Nº 6, przy ul. Józefa 17 na krakowskim Kazimierzu.

Prosimy o zgłoszenie swojego udziału za pośrednictwem FORMULARZA

Zapisz się

ZASADY DRUGICH ŚNIADAŃ VIP KLASTRA LIFESCIENCE KRAKÓW:

  1. Na Śniadania VIP zapraszamy przede wszystkim Członków Klastra LifeScience Kraków – osoby reprezentujące zarząd, władze lub inne organy decyzyjne a także zaproszeni goście. Czekamy również na osoby wyrażające chęć wstąpienia w nasze szeregi.
  2. Uczestnicy płacą za siebie i swoich gości. Złoty Partner Klastra nie płaci za pierwszą osobę.
  3. Koszt śniadania wynosi 28 zł od osoby, płatne elektronicznie przy zgłoszeniu udziału (opcja polecana) lub na miejscu gotówką – dla zainteresowanych wystawimy fakturę za usługi biznesowe.
  4. Tematy ustalamy z wyprzedzeniem 2-3 spotkań. Za każdym razem powiemy krótko, co ważnego dzieje się w Klastrze. Zawsze pozostawimy też czas na „sprawy inne”.

Formułę Śniadań dopasowujemy do oczekiwań uczestników.

Poprzedni artykułCoraz bliżej przeprowadzki do Nowej Siedziby Szpitala Uniwersyteckiego
Następny artykułJak zwiększyć innowacyjność szpitali? Przyprowadzić innowatorów do szpitala!