Jak e-zdrowie wprowadzać na rynek zdrowia? – podsumowanie spotkania

„Jak e-zdrowie wprowadzać na rynek zdrowia?” to temat, który został nam przybliżony w trakcie spotkania, zorganizowanego przez Klaster, w tygodniu dedykowanym Innowacjom. O możliwościach współpracy, dobrych praktykach, pomysłach do wdrożenia opowiedziała uczestnikom pani Alicja Bożek – Ekspert z firmy Comarch Healthcare.

Dowiedzieliśmy się wiele na temat specyfiki firmy Comarch Healthcare – historii,  misji oraz  charakteru działań w obszarze e-zdrowia. Przybliżono nam e-usługi w medycynie, a także szczegóły dotyczące rozwoju rynku e-zdrowia, korzyści dla pacjentów, jednostek medycznych oraz całego systemu zdrowotnego.  Poznaliśmy produkty tworzone przez Comarch Healthcare  oraz dowiedzieliśmy się o problemach z jakimi się mierzą wprowadzając swoje usługi na rynek. Zwrócono uwagę na to jak i dlaczego trzeba przygotować placówki medyczne do wdrożenia rozwiązań telemetrycznych i usprawnienia funkcjonowania systemu medycznego.

Spotkanie było interaktywne, w trakcie i po  prelekcji wiele było pytań i dużo dyskusji nt. tego jak działać, aby przekonać placówki medyczne do skorzystania z e-usług.

Na koniec mieliśmy możliwość wysłuchania krótkiego pitch’u jednego ze StartUp’ów.

Dziękujemy wszystkim za obecność i aktywny udział.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach projektu  „Małopolska – Tu technologia staje się biznesem” – przy finansowym wsparciu Województwa Małopolskiego oraz Małopolskiego Festiwalu Innowacji.

Już teraz zapraszamy na nasze kolejne spotkanie – szczegóły wkrótce!