Biznes i nauka razem.

Innowacje dla zdrowia i jakości życia.

Grupy Tematyczne Klastra (Special Interest Group)

Grupy Tematyczne Klastra (SIG) opierają się na kierunkach rozwoju określonych w ramach Inteligentnych Specjalizacji – Nauki o Życiu, w Małopolsce. Każdy strategiczny kierunek rozwoju w obszarze life science podejmowany jest w zespołach składających się z przedstawicieli firm i instytucji bezpośrednio zainteresowanych współpracą w danym temacie. 

  • Grupa tematyczna Active Healthy Ageing Celem grupy jest inicjowanie działań mających na celu tworzenie lepszych warunków życiowych w kontekście problemu starzejącego się społeczeństwa oraz promocji zdrowego stylu życia. Grupa łączy w sobie potencjał naukowy z walorami uzdrowiskowymi Małopolski.
  • Grupa tematyczna Agri-Food Celem grupy jest rozwijanie konkurencyjności w dziedzinie technologii rolniczych, metod produkcji, przechowywania i dystrybucji wysokiej jakości żywności. Działania te mają sprostać konkretnym potrzebom żywieniowym oraz działać profilaktycznie i zapobiegawczo, wspierając proces leczenia i rehabilitacji.
  • Grupa tematyczna Business & Talent Development Celem grupy jest wsparcie przedsiębiorców w pozyskiwaniu funduszy unijnych na projekty badawczo rozwojowe oraz inwestycyjne, promocja ofert pracy z sektora lifescience oraz wzajemne wsparcie  w działaniach marketingowych.
  • Grupa tematyczna Healthy Environs Celem grupy jest dążenie do stworzenia rozwiązań technologicznych oraz produktów mających na celu ograniczenie zagrożeń dla zdrowia i jakości życia związanych z czynnikami środowiskowymi, m.in. redukcja negatywnego wpływu na środowisko, w tym „śladu węglowego i wodnego”, poprzez zastosowanie zasad gospodarki o obiegu zamkniętym.
  • Grupa tematyczna Internationalisation Celem grupy jest wsparcie interesariuszy w działaniach związanych z wejściem na rynki międzynarodowe, w tym pozyskania wsparcia finansowego na ekspansję zagraniczną, udział w targach branżowych oraz budowanie kompetencji do skutecznego działania na zagranicznych. 
  • Grupa tematyczna MED Tech Celem grupy jest rozwijanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych opartych na biologii i inżynierii, mających zastosowanie w dziedzinach takich jak: Innowacyjne leki i inne produkty medyczne, Bioinżynieria medyczna, Nowe technologie terapeutyczne i wspomagające urządzenia medyczne, Techniki laboratoryjne i diagnostyczne i wspomagające urządzenia medyczne poprzez koncentrację na projektowaniu i tworzeniu nowych narzędzi, procesów i rozwiązań w trosce o poprawę zdrowia i jakości życia. 
  • Grupa tematyczna Smart Health Celem grupy jest inicjowanie działań związanych z rozwojem technologii, procesów oraz narzędzi zbierania i przetwarzania danych w celu optymalizacji procesów leczenia i diagnostyki, jak również związanych z pozyskiwaniem, składowaniem, przesyłaniem i przetwarzaniem danych medycznych, mających zastosowanie w dziedzinach takich jak: Digital health, Innowacyjny szpital oraz Hybrydowa opieka medyczna.
  • Grupa tematyczna Startup SIG Startupy to przestrzeń współpracy i kontaktów na poziomie startup-inwestor, umożliwiająca prezentację ofert i zapytań związanych z produktami i usługami. Jest także źródłem informacji o wydarzeniach i wsparciu dla startupów z sektora nauk o życiu na całym świecie. Dołącz, aby być na bieżąco z wydarzeniami ze świata startupów i nawiązać kontakty inwestycyjne na rozwój projektów.

Grupy tematyczne SIG

Jak dołączyć do grupy SIG?

Odkryj możliwości współpracy w grupach tematycznych Special Interest Groups na Platformie Life Science Open Space!

Aby dołączyć do wybranej grupy, wystarczy bezpłatnie zarejestrować się na naszej Platformie i wybrać interesujący Cię SIG w zakładce Special Interest Groups.

Rozwijaj swoje projekty, zdobądź nowe kontakty biznesowe i poznaj nowe możliwości finansowania. Wszystko czego szukasz znajdziesz dzięki współpracy!