piątek, 22 października 2021

Biznes i nauka razem.

Innowacje dla zdrowia i jakości życia.

Tłumaczenia w branży life science – od kuchni!

Zapraszamy na Spotkanie przy Śniadaniu z drugim Partnerem, który niedawno wstąpił w nasze szeregi…. tym razem będzie to firma Mediglobal - specjalizująca się w tłumaczeniach...

Dzień Otwarty Klastra LifeScience Kraków – Podsumowanie spotkania

12 października 2021 roku spotkaliśmy się na Dniu Otwartym Klastra LifeScience Kraków. Nasze doroczne spotkanie - w tym roku nietypowe pod każdym względem -...

Jak skutecznie pozyskać nowych partnerów biznesowych? – warszaty dla MŚP z...

Już zgłoś swój udział w kolejnej, trzeciej edycji wirtualnych warsztatów dla firm MŚP z Małopolski, które pomogą Ci w uzyskaniu wiedzy oraz umiejętności niezbędnych...

Śniadanie z Browin, czyli przepisy na zdrowy styl życia

Niezmiernie miło nam poinformować, że do grona Partnerów Klastra dołączyła firma BROWIN - oferująca artykuły do wyrobu domowego wina, piwa, wędlin, sera, do przetworów, wypieków...

Dzień Otwarty Klastra LifeScience Kraków – spotykamy się 12 października!

UPDATE: Dzień Otwarty zbliża się wielkimi krokami! Naszych Partnerów i Sympatyków Klastra LifeScience Kraków zapraszamy na wydarzenie w formule ONLINE. Celem naszego spotkania jest...

Spotkanie interesariuszy grupy tematycznej HEALTH TECHNOLOGIES

W dniu 17 listopada odbędzie się spotkanie z przedstawicielami partnerów projektu CE4BIG,  którego głównym celem jest wypracowanie wspólnej strategii wspierania MŚP z sektora technologii...
paź
25
pon.
2021
BIO-Europe 2021
paź 25 – paź 28 całodniowy
BIO-Europe 2021

BIO–Europe to jedna z największych konferencji w Europie, która łączy przedstawicieli świata nauk przyrodniczych. Wydarzenie oferuje możliwości nawiązania międzynarodowej współpracy oraz partnerstw biznesowych.

BIO-Europe® 2021 odbędzie się w wersji cyfrowej. Specjalnie dostosowany system, partneringONE, ułatwi nawiązywanie kontaktów z liderami  biofarmaceutycznymi  i inwestycyjnymi, mogących się przyczynić do tworzenia innowacji i przełomów w branży medycznej.

Za pośrednictwem systemu partneringowego będzie można zidentyfikować potencjalnych partnerów oraz zorganizować internetowe spotkania biznesowe face to face.

Więcej informacji we wpisie

paź
26
wt.
2021
Targi ECOMONDO / Key Energy
paź 26 – paź 29 całodniowy
Targi ECOMONDO / Key Energy

Ecomondo to międzynarodowe targi skupiających firmy z całego świata wokół nowych modeli gospodarki o obiegu zamkniętym i gospodarki regeneracyjnej. Targi Ecomondo odbywają się już od ponad 20 lat w Rimini we Włoszech. W ostatnich latach liczba wystawców przekroczyła 1000 firm, które przybyły do Włoch z 30 krajów.

Ecomondo odbywa się równolegle z targami Key Energy, międzynarodową wystawą technologii, usług i zintegrowanych rozwiązań promujących i przyspieszających proces przejścia na gospodarkę neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla. Od źródeł odnawialnych, przez magazynowanie, i efektywne zarządzanie energią, aż po wykorzystanie technologii cyfrowych i mobilność przyszłości. KEY ENERGY to kompletna wizytówka technologii i usług służących dekarbonizacji gospodarki.

Więcej informacji we wpisie

paź
28
czw.
2021
VI Forum Green Smart City
paź 28 – paź 29 całodniowy
VI Forum Green Smart City

28-29 października 2021 roku zapraszamy do wymiany poglądów i doświadczeń na VI Forum Green Smart City, organizowanym przez Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Centrum Transferu Technologii, Centrum Innowacji Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie Sp. z o.o. oraz InnoTechKrak. Wydarzenie odbędzie się w Centrum Kongresowym UR przy al. 29 Listopada 46 w Krakowie.

Tegoroczna edycja wydarzenia, oprócz głównego celu Forum, koncentruje się na koncepcji Europejskiego Zielonego Ładu obejmującego wdrażanie inwestycji sprzyjających środowisku, ograniczenie zanieczyszczeń poprzez czystszy i tańszy transport oraz obniżenie emisji branży energetycznej, a także wdrażania innowacji przemysłowych.

Więcej informacji we wpisie

lis
4
czw.
2021
Transcatheter Cardiovascular Therapeutics
lis 4 – lis 6 całodniowy
Transcatheter Cardiovascular Therapeutics

Transcatheter Cardiovascular Therapeutics (TCT) jest corocznym sympozjum naukowym Cardiovascular Research Foundation (CRF) i najważniejszym na świecie forum edukacyjnym specjalizującym się w interwencyjnej medycynie sercowo-naczyniowej. Każdego roku TCT przedstawia ważne przełomowe odkrycia w badaniach medycznych i gromadzi czołowych badaczy i klinicystów z całego świata, aby zaprezentowali i omówili  najnowsze badania.

Podczas TCT poznamy czołowych badaczy i Ekspertów z całego świata, a także odważną, nowatorską strukturę treści, która zaprezentuje praktyczne zastosowania obecnych i powstających technik oraz technologii.

Więcej informacji we wpisie

lis
8
pon.
2021
8th EUROBIOTECH Congress
lis 8 – lis 10 całodniowy
8th EUROBIOTECH Congress

8th EUROBIOTECH Congress, to ważne wydarzenie w świecie life science, które Fundacja Klaster LifeScience Kraków regularnie obejmuje swoim patronatem. Ósma edycja tego wydarzenia, dotyczyć będzie najważniejszych aspektów biotechnologii medycznej.

Tegoroczna konferencja dotyczyć będzie w szczególności tematów takich jak:

 • Nowoczesne narzędzia wykorzystywane w inżynierii genetycznej,
 • Edycja i transfer genów,
 • Badania podstawowe i translacyjne w biologii komórek macierzystych,
 • Nowe metody modelowania chorób i badania leków, w tym poszukiwanie szczepionek przeciwko COVID-19.

Głównym punktem wydarzenia będzie otwarta sesja pod hasłem „Komórki macierzyste: nadzieje i nadwyżka”, podczas której swoją wiedzą podzielą się prelegenci ze społeczności badaczy i biotetyków. W trakcie trwania sesji przewidziana będzie dyskusja z publicznością. Dla osób szczególnie zainteresowanych tą dziedziną nauki, planowane jest również wirtualne sympozjum na tematy budzące szczególne zainteresowanie i emocje społeczne.

Więcej informacji we wpisie

EUROBIOTECH Online
lis 8 – lis 10 całodniowy
EUROBIOTECH Online

Wydarzenie EUROBIOTECH Online kierowane jest w szczególności do studentów, doktorantów oraz wszystkich zainteresowanych tematyką biotechnologii medycznej.

W tym roku wydarzenie odbędzie się w formie hybrydowej w dwóch terminach: ONLINE, 16 czerwca 2021 roku w godzinach od 9:00 – 16:00, STACJONARNIE w dniach 8-10 listopada 2021.

Program wydarzenia oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie: eurobiotech.krakow.pl/gb/online

Więcej informacji we wpisie

lis
15
pon.
2021
Światowe Forum Medycyny MEDICA 2021
lis 15 – lis 18 całodniowy

MEDICA 2021 – to właśnie tam spotyka się świat medycyny. Obowiązkowa pozycja dla każdego, kto chce na żywo doświadczyć i poznać rynek opieki zdrowotnej jutra. Rejestracja dla wystawców trwa do 1 marca 2021.

W roku 2021 globalny rynek technologii medycznej i produktów medycznych ponownie otwiera swe podwoje przed specjalistami z branży. Na targach w Düsseldorfie poruszane będą tematy związane ze wszystkimi obszarami medycyny. MEDICA ukierunkowana jest na działalność na arenie międzynarodowej i jak co roku, zaskoczy uczestników wydarzenia, niezrównanym w skali światowej bogactwem w zakresie prezentacji nowych rozwiązań z branży.

Więcej informacji we wpisie

lis
18
czw.
2021
Warsztaty dla firm MŚP z Małopolski z ramach ProBio 2.0 (Edycja 3)
lis 18 – lis 26 całodniowy
Warsztaty dla firm MŚP z Małopolski z ramach ProBio 2.0 (Edycja 3)

Już teraz możesz zgłosić swój udział w kolejnej edycji wirtualnych warsztatów dla firm MŚP z Małopolski, które pomogą Ci w uzyskaniu wiedzy oraz umiejętności niezbędnych w procesie poszukiwania nowych partnerów biznesowych oraz rozwijania nowych rynków handlowych.

W ramach projektu Promocja Bioregionu Małopolska (ProBioM-2) zapraszamy do udziału w cyklu praktycznych warsztatów, prezentujących szereg zagadnień, które pozwolą Ci przygotować się do kontaktu z Partnerami, z którymi chciałbyś nawiązać współpracę.

 • 18.11.2021, godz. 09:00 – 13:15
  Przygotowanie merytoryczne i techniczne oraz prezentacja oferty biznesowej na spotkaniach b2b
 • 19.11.2021, godz. 09:00 – 13:15
  Udział w spotkaniach b2b i negocjowanie opcji i warunków współpracy
 • 25.11.2021, godz. 09:00 – 13:15
  Marketing i sprzedaż, w tym rozpoznanie i badanie rynków docelowych
 • 26.11.2021, godz. 09:00 – 13:15
  Efektywne prezentacje oferty na scenie (StartUp pitching)

Więcej informacji we wpisie

lis
22
pon.
2021
Life Science Open Space – The Open Innovation Forum
lis 22 – gru 3 całodniowy
Life Science Open Space - The Open Innovation Forum

Life Science Open Space  – The Open Innovation Forum, to cykliczne wydarzenie organizowane przez Klaster LifeScience Kraków, które na stałe wpisało się w kalendarz najważniejszych i najbardziej prestiżowych spotkań  profesjonalistów sektora life science. W tym roku odbędzie się już XI edycja, tym razem w wersji hybrydowej.

LSOS to  impreza dedykowana osobom otwartym na współpracę i szukającym partnerów do rozwoju innowacyjnych przedsięwzięć w różnych dziedzinach – od żywności, medycyny i farmacji, po środowisko i biogospodarkę oraz innych. Łączy je to, co mogą zrobić razem dla zdrowia i jakości życia.

Rejestracja i dodatkowe informacje na stronie www.lsos.info

gru
7
wt.
2021
BioFIT 2021
gru 7 – gru 9 całodniowy
BioFIT 2021

BioFIT jest wiodącym wydarzeniem partneringowym w Europie w obszarze transferu technologii, współpracy między uczelniami a przemysłem oraz innowacji na wczesnym etapie rozwoju w dziedzinie nauk przyrodniczych. To miejsce spotkań  przedstawicieli nauki, TTO i instytucji badawczych.

Oparte na czterech niestandardowych ścieżkach sesje konferencyjne zgromadzą międzynarodowych ekspertów, aby omówić aktualne znaczenie innowacji na wczesnym etapie rozwoju w sektorze nauk przyrodniczych i skupią się na: najlepszych praktykach wynikających ze współpracy B+R,  nadawaniu i licencjonowaniu aktywów na wczesnym etapie, dostępu do inwestycji na wczesnym etapie, najważniejszych informacjach dotyczących zdrowia zwierząt.

Więcej informacji we wpisie

Sięgaj po HORYZONT z Inicjatywą Awangarda!

W imieniu Fundacji Inteligentna Małopolska zapraszamy do udziału w spotkaniu online „Sięgaj po HORYZONT z Inicjatywą Awangarda!”, które odbędzie się 26 października 2021 r. w...

Chcesz usprawnić procesy logistyczne w swojej firmie/instytucji? – Weź udział w...

Tuż pod koniec października zapraszamy do udziału w szkoleniu organizowanym przez naszego Partnera - Sieć Badawczą Łukasiewicz, które kierowane jest do podmiotów oraz producentów...

Wirtualne Targi Przedsiębiorczości UR

18 Listopada zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Wirtualnych Targów Przedsiębiorczości organizowanych przez naszego Partnera - Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Nadchodzące...