piątek, 23 kwietnia 2021

Biznes i nauka razem. Innowacje dla zdrowia i jakości życia

Zdrowa żywność – dołącz do grupy współpracy!

Współpraca to nie wszystko, ale bez współpracy wszystko na nic. Inteligentna współpraca jest kluczowym czynnikiem sukcesu każdej firmy. Dzięki współpracy możliwe jest...

Platforma Współpracy – co to znaczy i jakich oczekujemy korzyści?

Jeżeli czegoś Wam brakowało w nowym roku, ale nie wiecie czego, to może dotyczyć wspólnych śniadań w Klastrze. Od stycznia przygotowujemy się do wznowienia...

Innowacyjność, projekty innowacyjne, transfer technologii – wszystkiemu nadaje bieg współpraca!

Innowacyjność, projekty innowacyjne oraz transfer technologii są stałymi elementami gry rynkowej, w której uczestniczą ambitni przedsiębiorcy i rozwojowe przedsiębiorstwa. Istotnym elementem jest...

„Uroda i Styl Życia” – budujemy nową grupę współpracy. Dowiedz się...

Nowa strategia Województwa Małopolskiego, nowe programy i fundusze otwierają nowe możliwości finasowania rozwoju działalności innowacyjnej, realizowanej w ramach Klastrów. Współpracując z Województwem Małopolskim,...

Klastrowa platforma współpracy – jak lepiej wykorzystać LSOS i projekty Klastra?

Jak co tydzień, w piątek, 4 grudnia, o 9:00 rano, spotkamy się przy Śniadaniu, które poświęcimy dyskusji, gdzie bazując na doświadczeniach LSOS'20...

Kampus Zdrowia (konsultacje społeczne) & podsumowanie LSOS – SPOTKANIE...

Jak co tydzień, w piątek, 27 listopada, o 9:00 rano, zapraszamy na Spotkanie przy Śniadaniu. Poruszymy temat Kampusu Zdrowia (konsultacje społeczne) & podsumujemy...

Kalendarz wydarzeń

Kwi
19
pon
2021
Tydzień z Klastrami w PR Horyzont Europa
Kwi 19 – Kwi 23 całodniowy
Tydzień z Klastrami w PR Horyzont Europa

W dniach 19-23 kwietnia br. Krajowy Punkt Kontaktowy działający w strukturze Narodowego Centrum Badań i Rozwoju organizuje wydarzenie – Tydzień z Klastrami. Nie chodzi jednak o inicjatywy klastrowe tylko o obszary tematyczne II filaru programu Horyzont Europa.

Cykl 6 spotkań skupiać się będzie wokół tematyki finansowania projektów konsorcjów międzynarodowych z programu Horyzont Europa. W ramach II filaru programu (Globalne wyzwania i europejska konkurencyjność przemysłowa) pojawi się możliwość aplikowania o projekty na różnych poziomach gotowości technologicznej.

Więcej informacji we wpisie

Kwi
23
pt
2021
Szkoła Wynalazców 2021
Kwi 23 – Kwi 24 całodniowy
Szkoła Wynalazców 2021

Zapraszamy do udziału w warsztatach pn. Szkoła Wynalazców 2021 organizowanych w ramach konferencji BioMedTech Silesia, których celem jest promocja kreatywnego podejścia nauczycieli w edukacji dzieci i młodzieży.

Szkoła Wynalazców to seria aktywnych wykładów przygotowana z myślą o nauczycielach w trosce o ambitnych uczniów. Uczestnicy spotkania będą mieli szansę dowiedzieć się o tym jak uczyć, by ich następcy mogli odpowiedzieć na wyzwania przyszłości oraz jak kształtować kreatywne postawy młodzieży, by zachowali ciekawość świata oraz zyskali wiedzę i siłę by naprawiać w przyszłości.

Więcej informacji we wpisie

Jak EIT Health wspiera projekty z obszaru innowacyjnej medycyny i opieki zdrowotnej?
Kwi 23@10:00 – 12:00
Jak EIT Health wspiera projekty z obszaru innowacyjnej medycyny i opieki zdrowotnej?

Zapraszamy do udziału w webinarium EIT Health dedykowanym przedsiębiorcom z sektora innowacyjnej medycyny i opieki zdrowotnej.

Spotkanie jest okazją do zapoznania się z programami wsparcia dla naukowców, przedstawicieli sektora MŚP i startupów chcących rozwijać swoje innowacyjne pomysły z obszaru medycyny, technologii medycznych, biotechnologii, nauk o życiu i aktywnego starzenia.

Więcej informacji we wpisie

Kwi
26
pon
2021
Światowy Dzień Własności Intelektualnej z JWP
Kwi 26 – Kwi 27 całodniowy
Światowy Dzień Własności Intelektualnej z JWP

W imieniu JWP Rzecznicy Patentowi zapraszamy do udziału w obchodach Światowego Dnia Własności Intelektualnej. Na uczestników wydarzenia czekają bezpłatne porady ekspertów oraz webinarium tematyczne.

Jak co roku, 26 kwietnia, skupiamy uwagę wokół własności intelektualnej, która ma dziś wyjątkowo szczególne znaczenie dla firm działających w sieci, prowadzących sklepy internetowe, lub oferujących usługi online.

Więcej informacji we wpisie

Kwi
29
czw
2021
Jak inkubować na chińskim rynku opieki zdrowotnej? Ucz się od tych, którzy robią to skutecznie!
Kwi 29@09:00 – 10:30
Jak inkubować na chińskim rynku opieki zdrowotnej? Ucz się od tych, którzy robią to skutecznie!

Zachęcamy do udziału w czwartej części seminariów GBA Healthcare organizowanych przez Huangpu, Guangzhou Development District. Kolejna część poświęcona zostanie platformie wspierającej komunikację pomiędzy europejskimi i chińskimi przedsiębiorstwami zajmującymi się opieką zdrowotną i biomedycyną, a społecznością naukowców.

Zdobądź praktyczną wiedzę z sektora wiodących inkubatorów przedsiębiorczości światowej klasy w Chinach m.in: Huangpu Healthcare Hub, Merck Guangdong Innovation Hub, Guangzhou International Bio Island. Nawiąż kontakt z wiodącymi w Europie Klastrami dot. opieki zdrowotnej. Sprawdź jakie są wyzwania, możliwości finansowania i aspekty regulacyjne związane z inkubatorami.

Spotkanie jest doskonałą okazją do zdobycia doświadczenia i nawiązania nowej współpracy na płaszczyźnie międzynarodowej.

Więcej informacji we wpisie

Maj
11
wt
2021
MIXiii Biomed 2021
Maj 11 – Maj 13 całodniowy
MIXiii Biomed 2021

MIXiii Biomed 2021 The 19th National Life Science & Technology Week, powraca jako wydarzenie bardziej innowacyjne niż kiedykolwiek wcześniej, po raz pierwszy w pełni odbywające się na platformie cyfrowej zapewniającej dostęp do wystawy, konferencji oraz partneringu.

Więcej informacji we wpisie

Maj
23
nie
2021
Targi #ArabHealth 2021 (Online)
Maj 23@00:00 – Lip 22@00:00
Targi #ArabHealth 2021 (Online)

Arab Health w Dubaju (ZEA) to jedne z najważniejszych na świecie a zarazem największe na Bliskim Wschodzie targi poświęcone produktom i usługom z branży medycznej. Impreza gromadzi tysiące wystawców z kilkudziesięciu krajów i daje możliwość prezentacji najnowszych technologii medycznych, sprzętu diagnostycznego i laboratoryjnego, rozwiązań IT dla branży zdrowotnej i wiele innych.

Więcej informacji we wpisie

Cze
7
pon
2021
HIMSS21 & Health 2.0 European Health Conference
Cze 7 – Cze 9 całodniowy
HIMSS21 & Health 2.0 European Health Conference

HIMSS21 Europe to największe wydarzenie informacyjno – technologiczne w dziedzinie zdrowia i opieki. To miejsce spotkań innowatorów  z całej Europy jak i spoza niej,  gdzie nie zabraknie wymiany doświadczeń, nowatorskich rozwiązań oraz szeregu dyskusji.

Dodatkowo zyskasz możliwość:

  • Poznania ponad 120 międzynarodowych prelegentów
  • Wysłuchania na żywo i na żądanie sesji czołowych ekspertów zdrowia
  • Zaangażowania się w tematy z ekspertami technologicznymi.
  • Zdobycia wiedzy o rozwiązaniach od ponad 130 dostawców rynkowych.
  • Dzielenia się doświadczeniami ze swoimi rówieśnikami z ponad 90 krajów.
  • Zapoznania się z inicjatywami Portugalii, Niemiec, Włoch, Francji, Skandynawii i innych.

Więcej informacji we wpisie

Cze
10
czw
2021
BIO International Convention DIGITAL 2021
Cze 10 – Cze 18 całodniowy
BIO International Convention DIGITAL 2021

BIO International Convention to jedne z największych i najbardziej prestiżowych targów na świecie skierowanych do profesjonalistów z branży biotechnologicznej. To miejsce, gdzie spotykają się przedstawiciele globalnych firm farmaceutycznych, szefowie ośrodków badawczych i instytucji naukowych, inwestorzy, przedsiębiorcy oraz politycy i legislatorzy zainteresowani rozwojem nauki oraz korzyściami, jakie mogą z niej wynikać. Wydarzenie to, jest również jedynym w swoim rodzaju forum wymiany wiedzy między rozwijającymi się firmami z branży a światem biznesu oraz przemysłu.

Więcej informacji we wpisie

Cze
18
pt
2021
Data 4 Healthy Recovery Hackathon
Cze 18 – Cze 20 całodniowy
Data 4 Healthy Recovery Hackathon

Data 4 Healthy Recovery to hakaton w pełni poświęcony rozwiązywaniu najważniejszych problemów związanych z inteligentnym zdrowiem, organizowany i wspierany przez podmioty z branży zdrowotnej w Europie. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się zarówno online jak i stacjonarnie.

Więcej informacji we wpisie

Światowy Dzień Własności Intelektualnej z JWP

W imieniu JWP Rzecznicy Patentowi zapraszamy do udziału w obchodach Światowego Dnia Własności Intelektualnej. Na uczestników wydarzenia czekają bezpłatne porady ekspertów oraz...

Jesteś nauczycielem ? Pomóż znaleźć odpowiedzi na wyzwania przyszłości ! #Szkoła...

Zapraszamy do udziału w warsztatach pn. Szkoła Wynalazców 2021 organizowanych w ramach konferencji BioMedTech Silesia, których celem jest promocja kreatywnego podejścia nauczycieli...

Biotechnologia medyczna już w czerwcu na EUROBIOTECH 2021 – dołącz online!

8th EUROBIOTECH Congress, to ważne wydarzenie w świecie life science, które Fundacja Klaster LifeScience Kraków regularnie obejmuje swoim patronatem. Ósma edycja tego...