Innowacje w rolnictwie – prześlij swoją ofertę handlową

85

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaprasza polskich producentów rozwiązań w temacie Rolnictwa 4.0 do przesyłania swoich ofert handlowych.

Inteligentne rolnictwo zyskuje na coraz większej popularności głównie za sprawą technologii mającej na celu usprawnienie funkcjonowania współczesnego gospodarstwa. Nowoczesne systemy pozwalają nie tylko na zrównoważone stosowanie nawozów ale także ustalenie konkretnego zapotrzebowania na określonych obszarach. Nowe rozwiązania w zakresie cyfryzacji w rolnictwie sprawiają, że staje się ono bardziej wydajne, opłacalne oraz bezpieczniejsze dla środowiska.

Celem przedsięwzięcia jest:

– promocja tych rozwiązań na wydarzeniach krajowych i zagranicznych

– utworzenie listy konsultacyjnej w odniesieniu do dokumentów dotyczących wsparcia innowacji.

Oferty można przesyłać na adres poczty elektronicznej: michal.jankowski@minrol.gov.pl

Zainteresowanych tematyką zapraszamy do udziału w webinarium organizowanym przez Ambasadę Węgier w USA dotyczącym innowacyjnych rozwiązań cyfrowych stosowanych w rolnictwie w krajach Grupy Wyszehradzkiej (V4). Głównym celem spotkania będzie zaprezentowanie firm/startupów pochodzących z krajów V4, posiadających w swojej ofercie innowacyjne rozwiązania cyfrowe wspierające działalność rolniczą (uprawa, hodowla). Spotkanie planowane jest na październik 2021 roku. Więcej informacji już wkrótce.

Niniejsza informacja pochodzi z serwisu www.gov.pl

Poprzedni artykułProgram Przemysł 4.0 – jak dostać nawet 800 tysięcy dofinansowania?
Następny artykułMiędzynarodowe zamówienia publiczne – bądź poinformowany i korzystaj!