Startuje nabór do TECNIOSPRING – programu stypendialnego dla młodych naukowców

281

Wraz z początkiem kwietnia rozpoczyna się nabór do programu TECNIOSPRING – programu stypendialnego kierowanego w stronę. doświadczonych naukowców z całego świata. Organizatorem programu jak co roku jest Catalonia Trade & Investment – państwowa instytucja promująca współpracę naukową i biznesową z Regionem Katalonii.

Tecniospring Industry to program współfinansowany przez Unię Europejską, który oferuje zatrudnienie doświadczonym naukowcom, zainteresowanym prowadzeniem prac badawczych nad jednym z projektów oferowanych przez katalońskie firmy i instytucje publiczne.

Program w ciągu pierwszego roku pozwala naukowcom nawiązać współpracę z wybraną przez siebie katalońską firmą na okres 2 lat (Incoming fellowship) ,wybranym centrum badawczym lub działem B+R prywatnych firm na całym świecie. W kolejnym roku uczestnicy mogą ponownie nawiązać współpracę z firmą lub centrum technologicznym w regionie Katalonii (Outgoing + Return fellowship).

Nabór do programu trwa od kwietnia do czerwca 2021 roku. Jesteś młodym naukowcem ? Chcesz zdobyć nowe doświadczenie i wziąć udział w międzynarodowych projektach badawczych ? Prześlij swoje zgłoszenie!

Więcej informacji a temat programu Tecniospring oraz aktualne projekty z trwającym naborem znajdują się na stronie: http://catalonia.com/innovate-in-catalonia/tecniospringplus. Istnieje także możliwość przedstawienia własnego projektu pod warunkiem znalezienia centrum B+R lub firm zainteresowanych jego realizacją.


Poprzedni artykułPorozmawiaj o innowacyjnych rozwiązaniach dla medycyny – umów się na spotkania na Med2Meet!
Następny artykułDołącz do hackathonu Komisji Europejskiej #data4EUrecovery! – przyczyń się do rozwoju branży inteligentnego zdrowia