Przekaż 1% swojego podatku dla Klastra Life Science Kraków

1803

Jako Klaster LifeScience Kraków już od wielu lat jednoczymy firmy i instytucje, które połączyła wizja rozwoju innowacyjności. Stale podnosimy efektywność wykorzystania zasobów naukowych, kulturowych i gospodarczych istniejących w Krakowie i Małopolsce. Przyczyniamy się do skutecznej komercjalizacji wyników badań naukowych oraz efektywnego transferu wiedzy do praktyki. Wdrażanie oraz wymiana doświadczeń z dziedziny science w doborowym towarzystwie ekspertów i praktyków, również z zagranicy – taka jest nadrzędna idea krakowskiego Klaster LifeScience. Jako organizacja pozarządowa non-profit chcemy nadal rozwijać się, działać i być skuteczni również dzięki wsparciu indywidualnych darczyńców.

Klaster Life Science Kraków we współpracy z Centrum Inicjatyw Lokalnych zbiera 1% wsparcia od podatku dochodowego. CIL to organizacja pożytku publicznego, która od początku swojej działalności zorientowana jest na animowanie i wspieranie organizacji pozarządowych.

Zachęcamy do wypełnienia rocznej deklaracji PIT i przekazania 1% podatku dochodowego dla naszej fundacji. Całą kwotę z tego tytułu przeznaczymy na kolejne innowacyjne działania będące podstawą naszej statutowej działalności.

Wypełniając roczną deklarację dla fiskusa, warto pamiętać o możliwości przekazania części swojego podatku na organizację pożytku publicznego. Nazywa się go często podatkiem dobroczynności. O tyle ciekawszym, że nie wymaga od nas dodatkowych opłat i możemy sami zdecydować, na co konkretnie pójdzie 1% naszego podatku. Urząd skarbowy z kwoty naszego podatku wydziela 1% i przekazuje go na konto konkretnej organizacji.

Jak przekazać 1% podatku dla Klaster LifeScience Kraków?

  1. Pobierz darmowy, bezpieczny program do rozliczenia PIT dostępny w sieci. Jest on powiązany z systemem e-deklaracje, co umożliwia szybkie rozliczenie on-line, zapisanie na swoim dysku i wydrukowanie.
  2. Po prawidłowym wypełnieniu PIT, na końcu każdej deklaracji znajdziemy rubrykę o przekazaniu 1 procenta. Tam wpisujemy numer KRS organizacji i ewentualnie szczegółowy cel.
  3. Jeśli rozliczają Państwo PIT samodzielnie (bez użycia programu podatkowego) należy podatek podzielić przez 100 i wpiąć uzyskaną kwotę w rubrykę z OPP. Gdy rozliczamy się elektronicznie, program sam wyliczy 1 procent.
  4. Prosimy o wpisanie w odpowiednią rubrykę naszego numeru: KRS: 0000 215 720,
  5. W rubryce „Cel szczegółowy” prosimy o wpisanie frazy: LIFESCIENCE
  6. Można również wpisać dane kontaktowe, tak aby otrzymać informacje, na co konkretnie wydany został datek.

Przekazywanie 1% podatku jest całkowicie dobrowolne. Warto jednak zdecydować się na taki krok, być może dzięki Tobie nasz Klaster LifeScience Kraków będzie mógł nadal realizować swoje cele i założenia w jeszcze bardziej efektywny sposób. Dziękujemy za wsparcie i zagospodarowania Twoich środków finansowych. Wierzymy, że ten 1% to również zwrotna inwestycja w rozwój sektora science Małopolski!

Możesz również wesprzeć Klaster kwotą w dowolnej wysokości, wpłacając darowiznę na rzecz Fundacji Klaster LifeScience Kraków. Przeczytasz o tym, jak to zrobić, na naszej stronie.


FKLS_logo_RGB_pngcil

Następny artykułBiogospodarka – zadanie czy wyzwanie?