Wsparłeś akcję Corona Ninjas? Odlicz to od podatku w PIT !

973

Akcja Corona Ninjas zaczęła się wiosną 2020 roku w odpowiedzi na aktualne wówczas potrzeby szpitali. Głównym działaniem była akcja fundrisingowa, z której kupowany był sprzęt i środki niezbędne placówkom opieki medycznej.

Mocne wsparcie projektu otrzymaliśmy od Fundacji Akamai, która przyznała dofinansowanie w kwocie 20 000$ na kontynuację akcji. Inne firmy, które poparły naszą akcję to m.in. PROIDEAMore BananasCraft Partners, Jagiellońskie Centrum Innowacji, Maspex. Otrzymaliśmy również ogromne wsparcie w formie prywatnych darowizn za co serdecznie dziękujemy!

Zgodnie z treścią art. 26 ust. 1 pkt 9 dotyczącego możliwości odliczenia darowizny od podatku dochodowego, zachęcamy wszystkich naszych darczyńców do uwzględnienia przekazanej na akcję dotacji w tegorocznym zeznaniu podatkowym. Możliwość odliczenia do 6% dochodu dotyczy osób, które przekazały swoje wsparcie ze strony prywatnej.

Darowiznę od dochodu mogą odliczyć podatnicy składający zeznania PIT-36 i PIT-37, w załączniku PIT-O. W celu jej odliczenia należy przestawić dowód wpłaty z nawą Fundacji lub w przypadku jego braku potwierdzenie wpłynięcia dotacji, które możesz uzyskać kontaktując się z nami pod adresem fundacja@lifescience.pl

Więcej informacji dotyczących odliczenia darowizny można znaleźć na stronach: www.poradnik.ngo.pl/darowizny oraz poradnikprzedsiebiorcy.pl

Dziękujemy wszystkim naszym darczyńcom oraz zachęcamy do dalszego wspierania projektu #CoronaNinjas, którego celem jest przeciwdziałanie skutkom pandemii poprzez wykorzystanie efektu Klastra.

Poprzedni artykułIntelligent Health AI – sztuczna inteligencja w medycynie
Następny artykułRynek zamówień ONZ – międzynarodowe projekty i przetargi. Dowiedz się jak skorzystać!